Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Óbudai egyetem informatika...

Az Óbudai egyetem informatika képzéséről szeretnék véleményeket kérni. Milyen minőségű az oktatás?

Figyelt kérdés

Elsősorban azért szeretnék véleményeket kérni mert az Óbudai egyetem elég sok rangsorban foglalja el a dobogós helyeket a végzrttrk bruttó átlagfizetését tekintve.


Azonban nagyon sok helyen olvastam róla negatv véleményeket. Ezek mennyire valósak? Csak egyketten lehetnek haragossak?



2021. jan. 13. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Én ide járok, szeretem igazából. Sokkal jobban lehet mellette értelmes dolgokkal foglalkozni, mint amit a többi dobogós/top5 intézményről hallottam/láttam. És igazából emiatt verhetetlen szerintem.


Egy programozási nyelvet tanulunk 3 féléven keresztül, ami szerintem szintén előny és nem kezdünk minden félévben egy újat előről. Az oktatás minősége úgy gondolom, átlagos, olyan értelemben, hogy nem kell csodát várni tőle, de azért jó elméleti alapokat ad.


Programozni nem a padban tanul meg az ember, ezt fixen állíthatom. Ezért is említettem előnyként, hogy az embernek több a szabadideje. A munkaerőpiaci értéked az adja majd, amit magadtól csinálsz, nem az, amitől teljesíted a tárgyat. Ha nincs erre időd, az bizony hátrányt fog jelenteni azokkal szemben, akik tudnak élni ezzel a lehetőséggel. Nyilván, nekem is tanulni kellett rendesen, de azért volt is látszata, sosem szakadtam bele abba, hogy teljesítsek egy tárgyat, ez a nehézségi szint pedig úgy gondolom, még épp a szükséges.


Amit még megfigyeltem, hogy itt azért nem engednek bszkolódni ilyen hülyeségekkel, hogy újrafelvételi ezredszerre, majd a korábban teljesített tárgyak elfogadtatása ingyen. Ki kell szépen fizetned, nem úgy van, hogy tolhatod az ezredik idióta rególyádat következmények nélkül. Meg minden vizsgaidőszakban 2 alkalom van csak egy tárgyból vizsgázni. Szóval az emberek sokkal jobban résen vannak és sokkal kevésbé maradnak élősködni az egyetem nyakán, mint egyes helyeken. Ez mindenképpen pozitív számomra.

2021. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Nehéz, de rendszeres és sok tanulással teljesíthető. Akik negatív véleményt írnak róla, azok valószínűleg kiestek, mert nem bírták a tempót. A tanárok jól tanítanak, emberségesek, és nem szivatnak. Minden lehetőséget megadnak ahhoz, hogy sikerüljön a tárgy, csak sokan nem élnek vele. Az online oktatás alatt kidolgoztak minden anyagot, így visszanézhetőek az előadások, gyakorlatok stb, nagyon szépen össze van szedve minden. A többi már csak a hallgatón múlik.
2021. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!