Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárként mennyire súlyosnak...

Tanárként mennyire súlyosnak ítélnétek meg ha egy iskolától vezetői szabálytalanságok miatt elveszik az érettségiztetési jogot?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen ott tanító tanárról van szó, ha külsős lenne nem is érdekelné.

Az a kérdés egy tanár adja -e a „nevét“ a tudását egy olyan intézménynek, ahol olyan szabálytalanságok vannak ami miatt az OH megvonja az érettségiztetési jogot.

(ld. tavaly a Szinyei esete-ott is ilyesmi volt)


Egyáltalán egy iskola életében mennyire súlyos egy ilyen szitu? Egy középiskola melynek célja és értelme az érettségi és épp ezt veszik el tőle, na de nem csak úgy-voltaképp a suli maga tehet róla.


2020. jún. 5. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Súlyosnak találnám a problémát, igyekeznék jobb munkahelyet keresni.
2020. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még akkor is ha voltaképp az egészhez semmi közöd? Te mint ott tanító tanár nem csináltál semmi hibát, a vezetőség csinált... na de az átlag szülő és diák kit anyáz? A tanárokat....
2020. jún. 5. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ez neked problémát okoz, tehát a szülők, diákok mind neked panaszkodnak akkor szerintem nem érdemes itt tanítani. Több probléma van mint amiért megérné.
2020. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát az a kérdés, hogy ott maradnék-e tanítani? Ez nagyon sok mindentől függ, az iskola vezetője csak egy tényező a sok közül. Meg persze az se mindegy, hogy csak egyszeri súlyos hibáról lenne-e szó vagy sokadikról. Meg az se, hogy Budapesten könnyebb átmenni másik iskolába, vidéken viszont már jobban meggondolnám, azt hiszem. Nem csinálnék belőle elvi kérdést, hiszen igaziból nem azért mentem tanárnak, hogy "az intézménynek" adjam a tudásomat, hanem hogy a diákoknak. Mellesleg meg szerintem egyáltalán nem (csak) az érettségi a célja és értelme a középiskolának.
2020. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"az érettségi a célja és értelme a középiskolának."


???? akkor mi? szerinted ha létezne olyan középiskola amely nem adna érettségit oda ki járna és minek? Lévén a tanköz határ 16 év, tehát akinek nem kell érettségi elvileg 16 évesen felállhat és mehet ahova akar. De mégse mennek el, mert kell az érettségi. Sokat nem ér, de ha nincs, akkor tényleg eláshatod magad.

2020. jún. 7. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mellesleg meg szerintem egyáltalán nem (csak) az érettségi a célja és értelme a középiskolának."

"???? akkor mi?"

- nevelés

- iskolai tantárgyaktól független, azokon túlmutató készségek, képességek, stb. kialakítása (empátia, türelem, kitartás, bátorság, stb.)

- olyan élményekhez juttatni a diákokat, amiket csak az iskola tud megadni (iskolai táborok, kirándulások, stb.)

- az önismeret és a pályaválasztás segítése

- a diákok okosítása (de attól függetlenül is, hogy aztán jelentkeznek-e majd az adott tárgyból érettségire vagy nem)

- jó szokások kialakítása, hogy mederben tudják majd tartani az életüket

- egy csomó ilyen még, gondold tovább, hogy mi mindenre lehetett jó az elmúlt 4-6-8 év egy olyan diáknak, aki nem jelentkezik érettségire (legalábbis nem rögtön a középsuli végén - szerinted az ilyen az addig eltelt időben semmi hasznát nem veszi az középiskolának?), vagy pl. egy közbejövő betegség miatt nem tud elmenni rá, vagy aki csak elkezdi a középiskolát, de aztán sose fejezi be - az egyáltalán semmit se profitál belőle? Ha nem, az elég nagy baj... Ha azt gondolnám, hogy olyan iskolában tanítok, ami egy ilyen diáknak semmit se ad, akkor nem maradnék ott.

2020. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

" az elmúlt 4-6-8 év egy olyan diáknak, aki nem jelentkezik érettségire "



??? És ilyen diák a Földön van? Bocsesz én 15 éve a pályán vagyok de ilyet még egyetlen egyet se láttam soha.

Olyat igen sokat aki még az érettségiig se jutott el, mert kihullott 10-11. osztályban.


De olyat aki megcsinált a 12. osztályt is, és aztán nem érettségizett na olyat soha egyetlen egyet se.

Ilyen diák a földön nincs!



Minek a középiskola ha nincs a végén érettségi? Semmi értelme. A munkaerőpiac se díjazza, ha nincs érettségi hiába van meg a 12. osztály is, akkor is 8. elemi a végzettség, érettségi nélkül akármilyen melót el lehet felejteni ami az utcasöprésen felül van, egyetem OKJ eleve kizárt.


De javítsd ha tévedek!

2020. jún. 7. 21:28
 8/8 A kérdező kommentje:

" és a pályaválasztás segítése"

És milyen PÁLYÁT lehet választani manapság érettségi nélkül? Fűtő a Napnál?

2020. jún. 7. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!