Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Ti hogy készültö...

Érettségizők! Ti hogy készültök rá? Van valami taktikátok? :D

Figyelt kérdés
Tételsort kaptatok már? Korábbi érettségiknél ti hogy ellenőrzitek pl. az esszéket?

2021. jan. 17. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nekem az volt a taktikám, hogy 3.5 éven keresztül keményen tanultam.

A szóbeli előtti szünetben pl végig sorozatokat néztem, ki se nyitottam a könyveket.

2021. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éve érettségiztem, akkor a matekot a Studium Generale feladataival gyakoroltam, szépen beosztottam minden hétre egy nehezebb meg egy könnyebb témakört. Mikor végeztem, megcsináltam párat a korábbi érettségi feladatsorok közül.

Magyar esszét kb 2-t írtam, azt a tanárom nem volt hajlandó kijavítani, így azt nem ellenőriztem. Ami a többi dolgot illeti, a szövegértést tudod magadnak javítani, abból érdemes lehet 2-3 sort megcsinálni, legalább azért, hogy tudd, mire számíts.

Történelmet írtunk sokat órán, így azt nem gyakoroltam egyedül, de azt egyébként te is ki tudod magadnak javítani valamennyire, elég részletes a megoldókulcs. Egyébként erre úgy készültem, hogy kb áprilisban nekiültem, 1 hét 1 tankönyv beosztással átnéztem a korábban tanultakat.

Nyelvi esszéket mindenképpen tanárral javíttass.

2021. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

töri érettséginél például pontosan meg van adva hogy miknek kell benne lennie az esszébeh. ha megvannak azok, és a hozzájuk kapcsolódó következtetések (szintén le van írva a megoldókulcsban) akkor az max pontot ér.

én azt ajánlom hogy töriből és matekból pl ne egész érettségiket oldj meg még hanem témakörönként. akkor begyakorlod matekból az egyes feladattípusokat és már csuklóból fog jönni a megoldási mód. töri érettséginél pedig azért érdemes ezt csinálni mert így jobban rájössz hogy mi az amire koncentrálnak általában adott tananyagrészből (pl esszékérdések sokszor ugyanazok szoktak lenni, más forrásból de ugyanazokat a következtetéseket kell levonni)

2021. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen a feladatsoroknak már én is nekiültem, csak az esszéknek nem futottam még neki :DD angol tanárom egyáltalán nem segítőkész, haverral szoktam javítgatni az esszéket, hogy azért legyen valami rálátásom hogy állok. Töri esszé miatt félek, mert 50%a az egésznek :/

Köszi szépen a részletes választ ^^ jó is h mondod, studium generale feladatlapok ki is vannak nyomtatva valahol elő kéne szednem őket :D

2021. jan. 17. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk van tételsorunk töriből, németből, magyarból pedig több tanárunk is volt az évek alatt, és a mostanival majd összerakjuk együtt az alapján, hogy ki mit tanított meg az évek alatt. mindenki nagyon segítőkész, tényleg az a céljuk, hogy jó érettségink legyen, mindenkinek lehet írni, ha kérdés van, végzősként prioritás vagyunk :)

töriből mi is sokat írtunk, meg a rövid válaszos feladatokból is kaptunk rendesen, de egyébként a megoldókulcs tényleg részletes, az alapján tudsz javítani.

ami a magyart illeti, szövegértést biztos fogok gyakorolni, mert bőven rám fér... az előző tanárunk szépen a fejünkbe is verte, hogy először a kérdéseket olvassuk el, sokkal könnyebb lesz!!! és valóban az, szóval azt tudom ajánlani :D

a műértelmező szövegalkotástól félek kicsit, de azt hiszem, az is valamennyire ellenőrizhető megoldókulcsból.

a német nem fontos, de mégis amiatt aggódom a legjobban, mivel egy más nyelvvel voltam elfoglalva az elmúlt egy évben, úgyhogy azokat a tételeket rendesen át kell néznem, mert nem sokat tudok. kicsit megnyugtat, hogy más is így van vele, akinek szintén ez a választott tárgya. a matek szerintem nem lesz olyan vészes, bízom benne, hogy ilyen 3-as/4-es körül meglesz, ha gyakorlok. és akkor így leírva milyen kevés ez a 4 tárgy... :D

amúgy vannak ezek az érettségis csoportok (meg akár ez a platform is), ott is biztos van rengeteg ember, aki tud segíteni, ha valakinek van valami kérdése, ezen kívül pedig sok anyagot is töltenek fel oda, úgyhogy relatív sok segítségünk lehet. de úgy összességében szerintem az a taktikám, hogy érettségiket csinálok, leginkább csak azokkal a tárgyakkal foglalkozom, amik számítanak, összeszedem az összes anyagot, amit tudok, kidolgozom életem legszebb tételeit magyarból és töriből, ééés majd lesz valahogy.

2021. jan. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De jo ezt hallani :) nálunk se töri, se magyar tétel... toribol “hamarosan”, magyarbol “majd idoben” kapjuk. Angol tanaromra majd igyekszem raszolni, mert magatol nem ad semmit (masodik nyelvem, de nemetbol ennyit se tudok), ev vegi vizsgakra is aprilisban annyit mondott, “de jo hogy elmaradtak” mert nem volt kepes teteleket kiadni ra😂

Majd keresek ilyen csoportokat en is :)

Toribol nem mertem meg megnezni sem az esszeket sem a megoldokulcsat, de ha reszletes akkor rendben lesz :)

Magyarbol attol felek, hogy a tanarok elfogultak voltak ugymond az eddigi novellaelemzeseimmel, es erettsegin fog ez visszautni😅

En nem tudok ugy szovegertest csinalni, hogy elotte a kerdeseket olvasom el😳

2021. jan. 18. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!