Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár megüthet (pofon,...

Egy tanár megüthet (pofon, megrángatás stb.) egy diákot? Mi a pontos szabály erre az iskolákban? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
A házirendtől függ vagy törvény is van rá? Minden iskolában ugyanaz van, vagy mások a szabályozások, egy egyházi, állami, magán stb. iskolában? Sokszor hallottam, hogy szabálytalan, jelenteni lehet. Viszont itt GYIK-en olvastam, hogy például egy egyházi iskolára mások az ilyen szabályozások, illetve azt is, hogyha a szülő engedélyt ad rá, hogy ilyen eszközökkel is nevelhessék, akkor sem lehet semmilyen következménye. Mi az igazság? Nektek mi a véleményetek róla? Betartják általában? Helyesnek tartjátok, azt, ahogyan jelenleg van a hozzáállás?

2021. jan. 18. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A gyermekvédelmi törvény szerint: „A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak"


Magyarán nem, nem üthet meg senki egy gyereket, nem csak tanár, de szülő sem - legalábbis jogszabályi szinten. És ez alól az egyházi és magániskolák sem kivételek, ugyanúgy vonatkoznak rájuk a hatályos magyar jogszabályok.

2021. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azzal nyilván tisztában vagyok, hogy nem térdepeltethetik kukoricára a mai diákokat, de kérdőjeles, hogy egy pofon vagy egy gallérrángatás belefér-e a fent említett jogszabályban említett erőszakkal.
2021. jan. 18. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem fer bele. Bantalmazas, megfelemlites.
2021. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Inkább tengerin térdepeltesd mint pofon vágd. Szerintem az utolsó durvább.

Amúgy nyílván egyiket sem lehet. Micsoda kérdés ez ...

2021. jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha jogos? Van egy osztálytársam, elkényeztetett, kis mócsing, nagyon nagy pofája van (és ezt most objektíven, úgy mondom, hogy nem vagyok vele rosszban, de nem is barátom), visszabeszélt nagyon csúnyán, lökdösődött, még ő fenyegetőzött, dühkitörése volt, meg olyanokkal viccelődött, hogy, aki szegény, az meg is érdemli a sorsát és hogy a munka nem megbecsülendő szerinte, mert hülye, aki munkával keresi a pénzét és nem használ, zsákmányol ki inkább másokat és levágott más asztaláról (élelmiszert is) mindent a földre. A tanár nagyon dühös lett (férfi és idősebb), ordított vele és kizavarta, kettő nagyon nagy pofon kíséretében. Szerintem még többet is érdemelt volna, kár, hogy nem 100, de minimum egy 40 évvel ez előtt született. Ez is olyan nagy bűn??
2021. jan. 19. 17:07
 6/7 A kérdező kommentje:
*ezelőtt
2021. jan. 19. 17:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben sem ütheti meg. Olyan joguk van hogy szinte mindenért a tanár a hibás manapság. Ha rosszul néz a diákra már jelentik is fel. Sajnos nem az a régi rendszer van amiben még én is tanultam. Ott ha egy ilyen idősebb férfi tanító elkiáltotta magát hogy csend legyen, hát kuss is volt. Mocorogni nem mertünk. Most meg...a tanár képébe röhögnek meg ettől durvábbak is vannak és a a tanár nem tehet semmit.
2021. jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!