Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol lehet elhelyezkedni...

Resistor kérdése:

Hol lehet elhelyezkedni Villamosmérnök PHD-val?

Figyelt kérdés

Oktatáson kívül hol lehet elhelyezkedni villamosmérnök PHD-val?


Multinacionális cégeknél van kereslet az ilyen szakemberekre, vagy oda is túlképzettek? Ha már egyetemeknél maradunk itt magyarországon lehet számottevő kutatásokban résztvenni?



2021. jan. 20. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Hülyeség ez a túlképzettség duma. Tapasztalatból mondom. Egyébként idehaza is vannak olyan munkahelyek, akár multiknál is, ahol simán el tudsz vele helyezkedni. Nekem is vannak villamosmérnök mesterszakos vagy doktorandusz/doktor kollégáim (a többség informatika doktorival van itt ugyan, de azért a villanyosok és a matekosok is képviseltetik magukat). Konkrétan egy kezemen meg tudom számolni, hogy a feletteseim közül hány ember neve előtt nincs Dr.... Közülük sokan egyetemen is tanítanak és mellette ott ugye a főállás is. A kollégák között is van doktor, mi mesterszakosok mondhatni kisebbségben vagyunk itt.


A túlképzettség akkor mutatkozik meg, ha az ember nem játszik nyílt lapokkal vagy aggályokat kelt a végzettsége és a munkára való alkalmassága közötti szakadék (tehát a gyakorlati tapasztalat hiánya például). Olyan viszont nincs, hogy valaki ne akarna felvenni egy kiváló szakembert. Az ilyen "főnök féltékeny" meg "spórolni akarnak rajtam" dumákat meg felejtsük el, hülyeség, ha van is ilyen, akkor érdemes elkerülni azt a helyet. Ez viszont maximum a himihumi kisvállalkozásoknál megy, amik pár év alatt amúgy is felszívódnak. Érdemes úgy állást keresni egyébként, hogy nem konkrét pozícióra jelentkezel, hanem választasz egy céget, ami profilba vág és írsz nekik, hogy ez van, ezt és ezt tudod, érdekelne, hogy keresnek-e ilyen szakembert. Lehetséges, hogy az adott pozira túl sok vagy, de kizárt, hogy sok lennél egy olyan vállalathoz, ami van annyira igényes, hogy foglalkozzon K+F-el is.


A másik opció a remote külföldi meló, ha nem akarnál kimenni.


Vagy vállalkozol.

2021. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Én egy multinál dolgoztam, kisközépvezetőként, ott bizony felmerült ezelőtt kb 15 évvel ez a téma, persze csak szigorúan vezetői körben. Méghozzá egy némethonból importált tanácsadó osztotta az igét, de persze a honi HR rögtön ráállt a vágányra. A fő baj náluk ugyebár az volt, hogy azért a végzettség az szigorúan meghatározta a bért egy részét, így náluk persze hogy egyértelmű ráfizetés volt a magasabban képzett alkalmazása. Nálunk ilyen tiszta viszonyok sosem voltak, pláne, hogy vagy 40 éve összemosták a főiskolát és az egyetemet. Itt persze visszaütött az is, hogy a pár évtizedes modernizálás során eltűntek a titkárnő-félék, a mérnök maga írja a leveleit a gépén, és az ilyen tevékenységeket meg persze hogy érvként hozzák fel a túlfizetettségre - miközben ők nyomták ide a helyzetet. Nálunk a fél napos szeánsz végére az előadók hangulatilag eljutottak oda, hogy egyenlőségjelet tettek a mérnök és a léhűtő közé, márványtalpazatra emelve a technikus fogalmat. :D Viszont a következő 10 évben nem tapasztaltam a gyakorlatát ennek. Mivel 6-8 éve eljött a mérnökhiány, nem lehet tisztán elválasztani már, hogy azért vettek fel BSC-s srácokat, sokat, mert egyszerűen lyuk volt, vagy azért, mert a MSC-sek többet kértek volna. A BSC-sek egy része meg munka mellett elkezdett MSC-sé válni, még ez is zavarja a tisztaságot (mert amúgy a tovaképzés meg támogatandó, sőt, elvárt, ezek a nagy cégek már ilyen hülyék).


Szerintem az egyik legnagyobb hiba az életben az "ez hülyeség"-re egyszerűsítőkre hallgatni. :D

2021. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!