Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg kell szüntetnem a jogviszo...

Meg kell szüntetnem a jogviszonyom ha újrajelentkezek ugyanazon egyetemen belül másik szakra?

Figyelt kérdés
A Széchenyi Egyetem gyógypedagógia szakára nyertem felvételt, azonban szeretnék szakot váltani, ami csak újrajelenkezéssel lehetséges. Megtarthatom attól függetlenül a jogviszonyom amíg megtudom a felvételi eredményt? Utána tudok olyat csinálni, hogy utána megszüntetem a jogviszonyom majd augusztusban újat kötök az egyetemmel? Valaki csinált már ilyet?

2021. jan. 21. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megszűntetni. Passzívra állítod a jogviszonyod, de így diakigazolvanyod csak március 31ig van. Ha felvesznek a nadik szakra itt kiiratkozol ha már nem akarod párhuzamosan csinálni a kettőt. Ha esetleg nem vesznek fel akkor lehet, hogy az eredeti szakodon még 1 félévet kell passzívra menned.
2021. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg azt is megcsinálhatod, hogy nyárig maradsz papíron a mostani szakon, de az új szak tárgyaiból (már ami indul tavaszi félévben és nincs általad nem teljesített előfeltétele) felveszel valamennyit és az új szakra beiratkozás előtt elfogadtatod őket, így ennyivel előrébb lennél.
2021. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!