Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pázmány hallgatóközpontúbb...

A pázmány hallgatóközpontúbb mint az ELTE?

Figyelt kérdés

Az alapképzést az elten vegeztem, még 2 éve pszichológia szakon. A mestert most tervezem elkezdeni mert közben anyuka lettem.

Engem nagyon zavart a folyamatos küzdelem, hogy bejussak a tárgyakra, elvégezhessem őket akkor amikor kell meg, hogy a hirdetett hangzatos szabválok/kötválok-ra lehetetlen bekerülni. A kar és a hallgatók közötti kommunikácio is nehézkes volt, csomó dolgoról utólag kaptun tajekoztatast a követelményeket tekintve.

Nagyon kis összeg volt az ösztöndíj, hiába voltam mindig 4.6-os átlag felett. Nem volt közösségi élet szinte egyáltalán.


Merjem remélni, hogy a mesterképzés a pázmányn más lenne?



2021. jan. 21. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Én az alapképzés után a mestert is az ELTE-n csinálom. Voltak nagyon hasonló tapasztalataim a BA-val, mint neked, de nagyon örülök, hogy az MA-t is itt folytattam.

Szerintem a legtöbb probléma abból adódott, hogy nagyon sokan voltunk egy évfolyamon. Viszont MA-n az alapokon kívül más tárgyak vannak meghirdetve minden specializációnak, és mindenhol van elég hely, úgyhogy simán be lehet kerülni órákra. Ráadásul az emailes kommunikáció is egész jól működik, bár ez lehet, hogy most az online oktatás miatt ennyire egyértelmű opció.

Amúgy tavaly felvételiztem a Pázmányba is, és nagyon nem voltak jó tapasztalataim velük kapcsolatban. A saját maguk által ígért tájékoztatási határidőket nem tartották be, szinte az utolsó pillanatban derült ki, hogy lesz online felvételi (és annak a pontos módja is), továbbá nem válaszoltak emailekre egyáltalán, pedig biztosan jó címre küldtem el a kérdéseimet. Nyilván az oktatásról nem tudok túl sokat, de én végül a Károlit jelöltem meg tavaly második helyen az MA-k közül, mert sokkal korrektebb tájékoztatást és felvételi eljárást tapasztaltam az ő esetükben. De mint már mondtam, nagyon örülök, hogy az ELTE-re vettek fel, mert nem érzékelem azokat a hibákat, amiket a BA-val kapcsolatban te is említettél. És tényleg lehet, hogy az online oktatás miatt érzem ezt ennyire, de úgy tűnik, hogy a tanárok és a hallgatók is segítőkészebbek, mint korábban tapasztaltam.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privátban is! :)

2021. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Én jogról tudok nyilatkozni. Ott, akik átmentek Pázmányra, ódákat regélnek mennyire hallgatóbarátabb, és hogy mennyire nem akarják felkötni magukat. Arra mennek, hogy a hallgatóknak minél jobb legyen, és nem a szivatás a cél, hanem hogy értsd az anyagot, és hogy mindenkinek jó legyen. Ezt sokan nálunk nem így érzik, bár én nem panaszkodom (annyira :D ). Kisebb egyetem, ennek megvannak az előnyei és hátrányai, de az biztos, hogy én elgondolkodtam egy időben, hogy átmegyek. Még mindig itt van a fejem hátuljában, de amíg lehet kitartok a jó öreg ELTE mellett.
2021. jan. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Én csak ajánlani tudom a Pázmányt. Sok evfolyamtársam jött át Elterol, igaz osztatlan mester szakrol van szó. Nem azért, mert nem tudták volna tartani magukat a követelményekhez, hanem mert elegük volt a folyamatos megalázásból.
2021. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!