Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte bioszosok, mennyi szabadi...

Elte bioszosok, mennyi szabadidőtök van egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Egyéb infó is jöhet! Szeretitek? Mennyi növény és állattan van? (engem főleg az érdekelne) köszönöm előre is :)

2021. jan. 17. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag sok szabadidőm volt, amíg bejártam. A vizsgaidőszak előtt lightosabb, ha jól tervezed meg az órarendedet, akkor akár 2 napot be se kell járnod. Az általános kémia gyakorlat óra pl. 3 hetente van és nekem csak az az 1 órám volt csütörtökre rakva, így nem kellett bejárnom csütörtökönként mindig :)

Mondjuk van 2-3 előadás reggel 7-8-tól aztán ha van még 1 gyakorlat akkor kb délután 2 körül végzel vagy előbb. Azután már csak átolvasod az anyagot/ha szorgalmas vagy megcsinálsz feladatokat. Bőven van időd. De vizsgaidőszakba/zh-kor már kevesebb, mert akkor azt a rengeteg anyagot át kell venned és sorra jönnek a vizsgák. Általában januárra teszik az 1. félév vizsgáit az emberek, hogy ünnepek alatt pihenhessenek. Olyankor a január necces, ha nem sikerül vizsgád, akkor még egyszer kell, vagy UV-zel (utóvizsga). Aztán lemegy és kezdődik minden elölről.


Van Facebook-on minden évben gólyáknak egy csoport, ahol felsőbb évesek segítenek BÁRMIBEN és bármikor írhatsz, valaki mindig segít. Összetartás az van szerintem, de kell egy kis baráti kört kialakítani, hogy "sikeres" legyél; tudd mikor milyen új infók vannak, cserélsz vizsgaidőpontot velük, együtt tanultok, együtt lógtok szünetekbe :D


Növénytan később lesz, de abból van bőven.. meg szabadon választott tárgyként is felvehetsz növényekkel kapcsolatos gyakorlatot/előadást. Állattanra ugyanez igaz, de ha megnézel egy ELTE biosz szakos tanrendet, akkor láthatod, hogy mennyire gyakoriak.


[link] itt meg is nézheted

(ugye a 6 félév/szemeszter van, és az X-ek mutatják, hogy az a tárgy aktuális abban a szemeszterben)

2021. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves első, nagyon szépen köszönöm! :) esetleg azt még meg tudod mondani, hogy igaz-e az a híresztelés, hogy az első év a legnehezebb, legtanulósabb?
2021. jan. 17. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :)

Nem tartom valószínűnek, mert elég lightos tárgyak voltak/vannak, ha kémiából és bioszból érettségiztél még könnyebb dolgod lesz :D Mivel a legtöbb tárgy arra alapszik, de van fizika meg biogeográfia, matek is. Nekem nem tűnt nehéznek, viszont a sejtbiosz az húzós! Asszem 8 tárgyunk volt, 2. félévbe 12. 2. évben pedig nehezebb tárgyak is bejönnek, 3.-ba meg genetika, szóval egyre csak nehezebb lesz. Ne aggódj, nem szívatnak első évben, idővel lesz nehezebb XD Csúszások is előfordulnak emiatt, viszont ha otthon szépen tanulsz/figyelsz előadásokon akkor simán menni fog és a tanárok is nagyon naprakészek!! Sokan mondják, hogy szemetek az ELTE biosz szakon, de annak az illetőnek a hozzáállása sokat odatesz. Légy a tancsikkal érdeklődő és tisztelettudó, e-mailekre is válaszolnak, képesek behívni magukhoz, hogy megértesse veled amit nem értesz. Persze ez covid előtt volt.


Egy saját tapasztalat: nem vágtam matekból a deriválást, mátrixokat, mert szar volt a tanár (nem tudott szegény összeadni sem), ezért egy másik matek csoport tanárjára face-en ráírtam és vizsga előtt leült velem 2-3 órára átvenni az egész anyagot, ami a vizsgán lett, türelmesen elmagyarázta. Ez a srác is egy hallgató volt, csak annyira jól ment neki a matek, hogy alkalmazták tanárként.

2021. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gimibe 3-as voltam mindig matekból (középszinten..) és 2-3 óra alatt úgy elmagyarázta, hogy 5-re levizsgáztam.

#1-es voltam

2021. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!