Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy kéttannyelvű...

Milyen egy kéttannyelvű gimnázium?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másfél év múlva jó eséllyel jelentkeznék Mezőberénybe a Petőfi Sándor Evangélikus gimnáziumba ahhol lehetőség van magyar-német kéttannyelvű képzésre járni. Rólam azt kell tudni hogy én 6 évig külföldön jártam iskolába, vagyis pontosabban Németországban és a jegyeim szerintem egy külföldihez képest nagyon jók. A nyelvet imádom, és majd idén szeretnék egy B2-es nyelvvizsgát is megcsinálni mire hazamegyek. Amikor a családom kiköltözött, a nyelvet teljesen egyedül tanultam, szóval a nyelvtani részére nem nagyon koncentráltam rá. az utóbbi 2 évben van egy nagyon nagyon nagyon jó német magántanárom aki tanítja nekem a nyelvtant és segít kijavítani a hibáimat. Szóval a kérdésem a következő: Mit is takar az a fogalom hogy kéttannyelvű gimnázium? Miket csinálnak ott? Az összes tantárgyat németül tanuljátok? Nyugodtan írjatok le mindent mert minden érdekel :) Válaszokat előre is köszönöm!


16/l



2021. jan. 22. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gimnáziumba jártam, hanem kéttannyelvű szakközépbe, 15 éve. Ott az elején rengeteg németóránk volt, viszont semmit nem tanultunk direktbe német nyelven, mert teljesen kezdők is voltak az osztályban. Aztán úgy harmadikban már minden szakmai tantárgyat németül tanultunk, a nem szakmaikat meg magyarul, ez így maradt érettségiig. Utolsó évre senkinek nem volt problémája azzal, hogy bármilyen témához németül értelmesen hozzászóljon. A német érettségire szerintem nem is tanult senki semmit, mármint a német tantárgy érettségiére.
2021. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 6 évig német nyelvterületen jártál iskolába, szerintem felesleges német kéttannyelvűbe menned. Az ilyen iskolák első éve intenzív nyelvi képzés, azután jön igazából a gimnáziumi képzés, tehát az iskola 5 éves. Számos tantárgyat ezen az idegen nyelven tanulnak a diákok, de úgy tudom, nem az összeset. És persze mint minden gimnáziumban, van egy másik idegen nyelv is.
2021. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia! Én magyar-angol kéttanos gimnáziumba járok (ahol van magyar-német kéttan is ugyanezekkel a jellemzőkkel), szóval a tapasztalataim nem biztos, hogy megegyeznek az általad említett német sulival.


A kérdéseidre válaszolva: nálunk a kéttannyelvű abban mutatkozik, hogy öt tantárgyat angolul tanulunk (biológia, fizika, történelem, matematika és földrajz), illetve volt egy felkészítő év, mikor heti 19 órában angoloztunk. Ami még más nálunk, hogy van angol civilizáció óra, amikor nagy eséllyel egy anyanyelvi tanárral tanulunk azokról az országokról és kultúrákról, ahol az angol hivatalos nyelvnek számít. Ezeket leszámítva egyébként teljesen olyan, mint egy átlagos gimnázium.


Ha vannak még kérdéseid, ne hezitálj feltenni őket:)

2021. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

5 éves, magyar-angol kéttanos gimiben végeztem.

Gólyanap szintfelmérőt írtunk, ami alapján 2 csoportba (kezdő és haladó) tettek minket. Első évben, "nulladikban", heti 18 óra angol volt, plusz még matek, magyarok, média és infó, meg tesi. Volt anyanyelvi lektor és még 3 tanár, akik felosztva tartották az angolokat.

Második évtől már angolul mentek a tárgyak: töri, matek, föci, célnyelvi civilizáció, és azt hiszem ennyi. A második nyelv is emelt óraszámban ment, de közben volt valami kavarás (valószínűleg felsőbb utasítás) és levitték heti 3-ra, ami meg elég kevés volt. Meg ugye közel napi 2 angol volt onnantól végig.

Azt bánom egyedül, hogy a német órákon elmolyoltunk, szinte semmit sem tanultunk, és nem sikerült elérnem tudásilag a kitűzött középfokot és nem is mentem el magántanárhoz.. de, ami késik nem múlik :)

2021. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Nagyon hasznosak! Anya most beszélt a titkársággal és a tavaszi szünetben megyünk személyesen megbeszélni az igazgató úrral a dolgokat. Majd megírom hogy felvettek-e illetve hogy mi volt a követelmény. Mégegyszer köszi mindenkinek! :)
2021. jan. 22. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Én francia-magyar kéttanra járok a Kölcseybe és ugyanaz van nálunk is,amit az előttem lévők írtak. Sok sikert kívánok a továbbtanuláshoz! :-)
2021. jan. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azta, hat évet külföldön jártál iskolába, s tökéletes a magyar helyesírásod! (Bocs, a témához nem tudok hozzászólni, csak szerettem volna ezt megjegyezni)
2021. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na felvettek végül?
2022. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!