Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon van lehetősége...

HellHound420 kérdése:

Magyarországon van lehetősége a gimnazistáknak is ösztöndíjat igényelni?

Figyelt kérdés
Többször is hallottam már, hogy a szakközépiskolákban ennyi és ennyi összeget kapnak a diákok havi szinten ösztöndíj gyanánt, én gimnáziumba járok, és elég jó tanuló vagyok. Kb 4,7-es átlagom van és csak érdeklődni szeretnék, hogy gimiben lehet ilyesmit igényelni?

#gimnázium #szakközépiskola #ösztöndíj #gimnáziumi ösztöndíj #magyar ösztöndíj
2021. jan. 22. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Érdeklődj az iskola titkárságán.
2021. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Vannak városok, kerületek, ahol vannak ilyen lehetőségek. Ezeket általában augusztus végén, szeptember elején kell megpályázni.

Ha katolikus vagy, gyakorlod vallásodat, akkor keress rá a Szent Imre Ösztöndíjra. Szintén szeptemberben kell pályázni. Evangélikus vallású és/vagy evangélikus iskolába jároknak van a Sztehlo ösztöndíj.

Lehet, van más is, én ezekről tudok.

2021. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Pl a 13.keruletbe 4,8as atlag felett felevente 8000ft osztondijat adnak
2021. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Én szakgimis voltam, (az átlagom 4.81-4.91 között volt) nekünk nem járt ösztöndíj. Helyette azt tanácsolták, hogy ahol élek próbálkozzak meg a helyi önkormányzati ösztöndíjjal. Nem szoktak nagyon sok pénzt fizetni(nálunk 5k/hónap volt), de egy próbát megér megnézni az önkormányzat oldalán, hogy van-e saját ösztöndíja a településnek.


Emellett van a fentebb említett vallási felekezetekhez tartozók, illetve a hátrányos/nagy családos jó tanuló diákoknak alapítványi ösztöndíjjak. (Szintúgy meg kellene keresned, hogy a környékeden milyen alapítványok vannak, amelyek foglalkoznak ilyennel.)

2021. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
31%

#4

A Szakgimiseknek idén indult el az állami ösztöndíj program, előtte csak a Szakközépesek kaptak a gyakorlatok után.


Kérdező

Tudtommal nincs lehetőség sima gimnáziumban ösztöndíjat igényelni, hacsak nem vallásos iskoláról van szó.

2021. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!