Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyanok, akik közepes...

Vannak olyanok, akik közepes eredménnyel mennek Egyetemre?

Figyelt kérdés
Én jónak mondanám magamat, magyar 5, töri, matek 4-es csak ugye jobban megnyugodnék, hogy vannak gyengébbek is, mert akkor ezzel az eredménnyel biztos előnyöm van velük szemben. gazdaságinformatika a kinézett szak.

2021. jan. 18. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Tény, hogy vannak gyengébbek, de ők se sokáig, elég hamar ki szoktak esni. Ha adhatok egy jó tanácsot, ne másokhoz mérd magad, mert az frusztrációt szül és nem tesz jót. A másik, hogy remélem csak félreértettem a kérdésed, de ha attól érzed magad jobban, hogy másnak "szarabb", akkor ez elég rosszul fogja kivetni magát, mert azt fogják érezni, hogy lenézed őket, de mint mondtam, szerintem csak félreértettem a kérdésed, akkor elnézést. Inkább próbálj minél jobb eredményt elérni az érettségin matekból és infóból, és akkor biztos nem lesz gond. 😀😉
2021. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem lenézni akarom őket. Arra gondoltam, hogy ha vannak rosszabbak, akkor velük szemben előnyöm van. Szerencsére van még egy évem, tehát még év végéig is javíthatok. :)
2021. jan. 18. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Akkor viszont tényleg félreértettem. Hogy valami "segítőbb" dolgot is írjak, igen jó az, ha van még egy éved, addig jobban fel tudsz készülni az érettségire, a lényeg, hogy sokat gyakorolj. Ez nagyon fontos az egyetemen is, hogy ne ess ki a ritmusból. Ne az utolsó pillantban készülj a vizsgákra/ZH-kra, hanem (ahogy erődből és idődből kitelik) minél gyakrabban, a legjobb az persze, ha folyamataosan készülsz óráról órára, de ezt nem olyan egyszerű kivitelezni. Ami még fontos és eszembe jutott, hogy nyugodtan kérj segítséget bárkitől ha elakadsz.


Sok sikert az érettségihez (ami még messze van, de előre is)! 😀

2021. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Bőven, de szerintem szinte semmiben sem befolyásolja az egyetemi tanulmányokat a középiskolai teljesítmény. Jó, az alapok legyenek meg stb., de az a lényeg, hogy az egyetemen milyen a hozzáállásod, tempód, rászánod-e az időt stb. és ott van még mindenféle egyéb egyéni tényező is, a szerencsével megspékelve. Én gimiben ötös tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem és mégis csúsztam egy félévet a képzésemen. Viszont volt olyan osztálytársam, aki kb. hármas tanuló volt, az érettségije is hasonlóan sikerült és az egyetemen már lediplomázott, időben végzett.
2021. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Igazából ez nem sokat jelent. Mondjuk úgy kb egyenlő a semmivel. Ne ezért tanulj most, mert teljesen más lesz. Igazából azt sem fogod tudni, hogy ki milyen százalékot szerzett az érettségin vagy milyen volt az evvegi jegye 11.-ben. Senkit nem fog érdekelni, hidd el. Ott igazából mindenki nulláról indul, te sem leszel előnyben, maximum a felvetelinél
2021. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6-os Itt egyedül te vagy a hülye, már bocsánat.... Sehol senki sem írta, hogy ne tanuljon! Tanuljon, mert kellenek a jó jegyek és a jó érettségi százalékok ahhoz, hogy felvegyék egyetemre. Viszont az egyetemen ez már semmit sem számit, egyedül a felvételinél van jelentősége a középiskolai eredményeknek és utána már valóban mindenki tiszta lappal indul. Annyi előnye lehet, ha pl. vannak olyan tárgyai, amik jobban a középiskolai tudásra építenek vagy esetleg azt ismétlik át, akkor azokat könnyebben teljesítheti. Viszont körülbelül ennyi.
2021. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen.. Én a matektól tartok, mert még most is épphogy 4-es. A többi szerintem megérthető.. Nameg, ugye a kollégium is pontrendszer alapján megy, nem szeretnék albit havi 100K-ért...
2021. jan. 19. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor teszek rá, csak segíteni akartam, de látom, már törölték is a válaszomat. Érdemes így segíteni bárkinek is.
2021. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenki!

Az első válaszoló tényleg segítő szándékkal fordult hozzám, egyetértek veled. Igen is számít, ki hanyassal jelentkezik, az OK hogy utána tesznek rá ki milyen volt, de jelentkezésnél nagyon fontos...

2021. jan. 19. 14:28
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
A jelentkezésnél fontos, de te nem erről írtál, hanem arról, hogy biztos előnyös lesz egy négyessel vagy ötössel... erre válaszolt pár ember, hogy nem lesz. Nem ugyanazt jelenti a te négyesed, mint egy AKG-s négyes vagy ötös, ezért is lesz megtartva az érettségi de ez már más. A mi válasszunk az, hogy nem lesz előnyöd, de ha egy kicsi lesz is, azt két három héten belül simán behozzák. Ennyi.
2021. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!