Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El lehet még helyezkedni...

El lehet még helyezkedni pénzügy számvitel diplomával mondjuk kontrolling poziban, kezdőként? Ugyebár nagyon sok, évi több ezer ember jön ki az egyetemekről ezzel a diplomával. Hogy szívja fel Őket a munkaerőpiac?

Figyelt kérdés
2019. szept. 28. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A jókat gyorsan. A rosszakat sehogy.
2019. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem jön ki több ezer PSZ-es ne essünk túlzásokba. Ami értelmes egyetem ott évente max 100-150 ember végez, a többi meg úgyis csak max ssc-be jó
2019. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tessék: [link]


2013/2014 tanévben 2055 ember végzett sikeresen, 2015/2016-ban 1194.


És ez csak a PSZ, még van legalább kettő olyan gazdasági szak ami valamennyire átfedésbe van ezzel, a végzettek jeléntkeznek ugyanazokra a munkákra.

Ezért az évi 3-4 ezer sem túlzás.


Én amúgy a BGE-re, esetleg az NKE-re mennék, és oké hogy a MILTON, vagy a NJE kifejezetten rossz egyetem, szerintem nem kéne úgycsinálni mintha a BCE, BGE, NKE egy Oxford, vagy UCL lenne, mert én legalábbis nem vagyok meggyőződve róla, hogy a munkáltatókat érdekli hogy hol végeztél... A BCE globálisan nézve ugyanúgy egy ezred rangú, noname egyetem mint itthon a MILTON mondjuk...

2019. szept. 29. 13:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a jókat hamar felszívja, a rosszak meg mennek a gyárba, esetleg sima könyvelőnek.


Egyetem alatt gyakornoki munka (diákmunka), hogy legyen 1-2 év tapasztalatod. Mindig van valami adminisztrációs munka, vagy valami, SSC-ben meg főleg. Egy nyelv folyékony ismerete. Ennyi. Nincs olyan ismerősöm, akit ne vettek volna fel.

2019. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk SSC-be kifejezetten nem szeretnék menni, ennél komolyabb ambicióim vannak, legalábbis egyelőre.
2019. szept. 29. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!