Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még a második félév előtt...

Még a második félév előtt vagy félévtől szeretném megszűntetni a hallgatói jogviszonyomat az elte btk-n, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

még az érdekelne, hogy mivel már második félévhez közeledve elhatároztam, hogy ez nem az én világom..és emiatt a vizsgákkal se foglalkoztam, vissza kell bármit is fizetnem? Mert hallottam hasonló rémmeséket(államilag támogatott képzésen voltam)

Valamint az is érdekelne, hogy megcsinálhatom-e azt, hogy a második félévet passziválom és csak időközbe szüntetem meg a hallgatói jogviszonyomat..jól jönne a diákákigazolvány..

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 24. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy félévet teljesítettél, nem kell visszafizetni, de egy állami féléved természetesen elúszott. Két félévnél már vissza kell.
2021. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Passziváltatsz, de a diákod nem lesz érvényes (csak március 31-ig).

A te esetedben a legegyszerűbb talán az, hogy két félévet passziváltatsz, és ha a harmadikat sem aktiválod, akkor automatikusan megszűnik a státuszod. Ezidő alatt nyugodtan jelentkezhetsz másik egyetemre, elmehetsz dolgozni, kiutazhatsz külföldre, vagy amit akarsz.

2021. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 felev utan nem kell visszafizetni semmit ha egynel tobb felevet jarsz a tandij felet vissza kell fizesd.

Viszont akar passzivra mesz akar kiiratkozol, nem fogsz diakmatricst kpni passziv felevre nem jar.


Egyebkent a BTK oldalan le lehet tolteni a kiiratkozasi nyilatkozatot, ala kell irasd a konyvtarral hogy nincs tartozasod stb, majd bevinni a TOra hogy szeretne kiiratkozni, illetve a questuranal is ala kel iratni hogy visszaszolgaltattad a diakigazolvanyt. ( 4 eve mikor en iratkoztam ki akkor meg ez volt a menete most amiatt hogy online megy minden nem tudom hogy mukodik)

2021. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha ledolgozod, vagyis ha utána dolgozni fogsz, akkor semmit sem kell visszafizetned.
2021. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1 állami félévet használtál el ez egyenlő 150 nap hazai munkaviszony kötelezettséggel, amit ha végleg kiíratkozol, a jogviszony megszűnése napjától kezdenek majd számolni, bozonyos időn belül (asszem 1000 nap) ezt teljesíteni kell
2021. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!