Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lenne esélyem...

Szerintetek lenne esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételiztem és tapasztalataim szerint a magyar sok mindenkinek gyengébben sikerült a vártnál. Kb. 60 pontra saccolom az írásbelim. Szerintetek felvesznek,ha jó lesz a szóbelim? (Debrecen)

1. Ady

2. Bethlen

3. Csokonai

4.Medgyessy

A 7. év végi bizim: 4,7

A 8. félévi: 4,5

Előre is köszi a válaszokat! :)



2021. jan. 24. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ady - nem biztos, ott a felvételiztetők sokszor elég bunkók, valakinek már előre megmondják, hogy nem veszik fel

2. Bethlen - ha tényleg jó a szóbelid, akkor szerintem oda igen

3. Csokonai - attól függ, melyik szak, de egyébként szerintem igen

4. Medgyessy - ugyan az, mint a Csokonai

2021. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ady német vagy angol nyekre lehet épp esélyed egy tökéletes szóbelivel, de elég necces.


A másik három menni fog.

2021. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Végül úgy néz ki, hogy 54 és 60 közötti lett. Szerintetek így még van esélyem? Inkább 56 pontra saccolom. 2 nap múlva lesz eredmény,de javítókulcs alapján legrosszabb esetben 54 pont. Szerintem így az Adyban csak a Dráma szak esélyes. De lehet még az se. Csokonai,Bethlen, Medgyessy?

2021. jan. 26. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Adyban a dráma szak szóbelin dől el, ott szinte mindegy mennyi pontot viszel. Az számít, mennyire gondolnak oda alkalmasnak, ha van valami előélet, színházi szereplés gyerekként, stb, akkor nyilván van bőven esély.


A többi sulira van esély 56 ponttal is, bőven, mert jó az átlagod is. Persze a népszerűbb szakokra már necces.


Például a Medgyessyben angol szakra szerintem minimum 145 pont kell, eddig van neked úgy 100, tehát a szóbelin 50-ből max közelit kell teljesítened, ha jól tudsz, angolul, meglehet. Általános tantervű osztályba nincs is szóbelii, ott kb 130 pont felett felvesznek, neked van 56 az írásbeliről, még a négy éved átlagából kell szűk 80 pont, az 4.0-s átlag sincs, ez neked bőven-bőven meglesz.


Hasonló lesz a helyzet a Csokonaiban, a népszerűbb szakokon max közeli szóbeli kell, a többi osztályba könnyebb lesz bekerülni.

2021. jan. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!