Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni pszichológiára úgy hogy csak egy emeltem lesz?

Figyelt kérdés
Jelenleg számolva ilyen 458 pontom lesz körülbelül. Úgy érzem hogy az "alapok" már megvannak{ötös évvégi jegyek, 2 nyelvvizsga) és még ugye ott lesz az az egy emelt, ami 50 pontot ad. Szóval mondható úgy, hogy már csak az érettségin múlik minden. Sokáig gondolkoztam rajta hogy 2 emeltet csinálok, de több tanárom is lebeszélt róla, hogy inkább az egyik emelt helyett írjak egy nagyon erős középszintű érettségit. Tehát pl emeltezek töriből, de magyarból ne emeltezzek, mert többet ér egy erősebb közép belőle. A tanáraim szerint sikerülnének az erős közepek, de én mégis el vagyok bizonytalanodva és félek hogy nem vesznek fel. Ti mit gondoltok róla, elég lesz az az egy emelt és csak én vagyok túlzottan bizonytalan, vagy nem nagyon van így esélyem?

2021. jan. 15. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
10 ponttal lenne kevesebb többletpontod, mint ha két emeltet csinálnál. Feltételezem, hogy a közepet 12,5%-nál jobb eredménnyel meg tudnád csinálni, mint az emeltet, ezért igen, bőven van esélyed.
2021. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg 458 pont körül leszel, akkor valószínűleg felvesznek, nem hiszem, hogy annyit változnának a ponthatárok. És igen, simán elképzelhető, hogy egy emelttel és egy erős középpel jobban jössz ki, mint két emelttel, sokan csinálják így. Ráadásul én durva dolgokat hallottam a magyar emeltről (de aztán lehet, hogy nem igazak).

Azok alapján, amit leírtál úgy tűnik, hogy jó tanuló vagy, úgyhogy szerintem ne aggódj nagyon a középszintű érettségik miatt, egész könnyű őket megírni. :)

2021. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy angol emelttel és mellé egy francia középszintű nyelvvizsgával jöttem a szakra. Emeltezhettem volna matekból és töriből is, de inkább a könnyebb utat választottam és a középszintű érettségikkel 463 pontom lett.

Nálad is az adható 100 pluszponthoz még hozzá veszik a nyelvvizsgát, ezért nem fogsz 50 pont mínusszal sem indulni, mert nincs második emelted:)

2021. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ennyi pontotok? :(( hiába vagyok ötös tanuló, 5ös érettségikkel számolva is csak 380 pont jön ki :( nyelvekből buta vagyok, nyelvvizsgám nincs és valószínű nem is lesz :/
2021. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös és 5-ös között is van különbség. Nem mindegy, hogy 80%, 90% vagy 100%.
2021. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül az 500 pontból 100-at a pluszpontok tesznek ki, amit emelt érettségivel, nyelvvizsgával, egyéb kimagasló eredményekkel és bizonyos hátrányos helyzet státuszokkal lehet megkapni csak.
2021. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom, akkor sem ertem :( marmint... ha valaki nem jo nyelvbol, mar is eselye se legyen bekerulni? 96%os kozepszintu erettsegim van, emelle 70+osr kell megirnom az emelt matekot, hogy meglegyen epphogy a 400
2021. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Két emeltet is lehet írni, illetve lehet alapozni az évvégi jegyek + teljes érettségiátlagra is. A középszintű nyelv érettségik pedig nevetségesen könnyűek, a középfokú nyelvvizsga is hozható, ha rátanulsz otthon.
2021. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiához biztos nem elég a 70%-os emelt érettségi. Ha nincs nyelvvizsgát akkor még muszáj 2 emeletet tenni, különben esélytelen. De ha igaz amit írnak, akkor angol tudás nélkül a szakirodalmat sem tudnád olvasni, úgyhogy nyelvtudás nélkül nem sok értelme van, vagyis nagyon nehéz.
2021. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!