Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így vajon el lehet végezni...

Így vajon el lehet végezni egy informatikai képzést? Főleg szakdolgozat miatt parázok.

Figyelt kérdés

Jövő év tavaszán kezdeném el a szakdolgozatot,néztem karunk témaajánlóit,és megijedtem,mert ezekhez szinte hozzá sem tudnék szólni,de ami nagyobb probléma számomra, hogy majdnem mindegyik programozás-beli dolog.

Azt tudni kell,hogy gazdinfó szakos vagyok, programozás résszel megszenvedtem,de kettessel meglettek vizsgáim, de azon kívűl minden mást ahogy tudok lelkiismeretesen felkészülök,tanulok, így van 3,6os átlagom.


Problémát inkább azt jelenti hogy szerintem ez majd egy szakdolgozathoz kevés,sőt mi több,el is akadnék, lehet elpazaroltam az éveim, és nem is sikerül elvégeznem? Teljesen kétségbe estem.



2021. jan. 25. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én még messze vagyok a szakdogától, de szerintem nem kell aggódni. Egyrészt gondolom csak a témákat láttad, nem láttad át láttál bele teljesen, hogy miről is zól az adott téma (ha mégis, akkor elnézést kérek), de ott lesz majd a konzulensed, aki biztos, hogy segíteni fog, hogy mit merre, minek nézz utána, milyen témákat szükséges átnyálazni. Másodszor, ugye ahogy említettem, én még messze vagyok tőle, de szerintem, ha egy témára kell koncentrálni, nem úgy, mint a félévek során, hogy tanulsz 3-4-5 prognyelvet és akkor mindegyikhez értsél is. Itt meg ha telálsz egy neked tetsző témát, akkor az máris motiválni fog, hogy elmélyedj kicsit azon a területen és már nem is fog akkora gondot okozni. Könnyebb lesz, hogy na most itt egy probléma (nem tudom, hogy ki van-e kötve, hogy milyen nyelven kell megvalósítani, de szerintem nincs - legalábbis nálunk csak speciális esetben szokták kikötni) és így tényleg tudsz az általad legjobban ismert/kedvelt nyelven dolgozni, és megoldani a problémát. A harmadik dolog, hogy szerintem a neten is rengeteg dolognak utána tudsz nézni, na persze nem Ctrl + C Ctrl+V-zni a Stackoverflowról, de ötleteket gyűjteni. Szerintem nem kell aggódni. Nekem nem igen volt még olyan ismerősöm a 3 év alatt egyetemen (igen, sajnos csúszok, ezért van messze a szakdoga), hogy ne sikerült volna egy fasza szakdogát összedobnia, még azoknak sem sikerült rosszul, akik tényleg nagyon nem voltak ahelyzet magaslatán. Szóval fel a fejjel, nem lesz gond! 😀
2021. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok végzős. (Bár nem Magyarországon)

Nálunk szó szerint azt csinálsz amit akarsz szakdogára, és szerintem (bár javítsatok ki ha tévedek) Magyarországon sem úgy van, hogy csak az adott témák közül választhatsz. Nálunk a leggyakoribb az a networking project-ek meg az unalmas weboldalak amit egy előre megírt háttértörténet alapján csinálsz meg, majd utána kicsit mélyebb szinten jönnek a webapplikációk (itt már van sql, php, psm, html+css, JS), majd a mobil alkalmazások. (Java vagy kotlin). A mobil appok általában a legkevésbé választottak nálunk, mivel az mondhatni a legnehezebb. (Én nyilván azt választottam😅)

Nálunk is van minden területen egy lista, amik közül lehet választani, vannak adott scenario-k és témák, de az egyik előadó azt mondta, hogy ne ezek közül válasszunk ha nem muszáj.. Jobban díjazzák az egyedi, saját ötletet.

Én éppen csak arra használtam a példákat, hogy nagyjából tudjam mégis mennyire complex dolgot kell kreálni. Nem baj ha nem értesz egy adott témát, hisz nem érthetsz mindenhez is. Nekem is volt olyan automatizált enterprise system féleség ötlet a listában amit nem vállaltam volna be mert nincs olyan nagyon nagy rálátásom a dologra és túl sok idő lenne a kutatás.

Szerintem te magad találj ki egy jó kis ötletet, írd körül majd nyújtsd be, hogy elfogadható-e. Nekem például most lesz meeting-em fél óra múlva, az egyik előadónak aki a játékfejlesztésekkel meg a mobilappokkal foglalkozik, mivel elküldtem neki 5-6 ötletet és most vitatjuk meg, hogy melyik lenne a legérdemesebb.

Arra vigyázni kell, hogy nehogy egy lerágott csont témát válassz hacsak nincs egy külön egyedi megközelítésed a dologhoz, mert a tanárok is úgy állhatnak majd hozzá.

Kérdezősködj a tanároktól, hogy milyen témák szoktak lenni, mik a szokatlanabb dolgok, és olyat válassz ami nálatok nem annyira trendi diákok körében. Az egyik tanárnak ma említettem, hogy ilyesmi mobilappon dolgozok és már azon nagyon meglepődött (pozitívan), hogy milyen jó, hogy van aki thinks outside of the box és nem egy újabb weboldalt kell értékelniük.

2021. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérnökinformatikusokat tanítok és hozzám simán jöhet hallgató saját témával. Olyan persze előfordulhat, hogy valami tőlem nagyon távol álló dolgot hoz és nekem sincs időm belemélyedni, de ilyen esetben is megoldható a dolog, amennyiben hoz egy külső konzulenst is az illető.


Egyébként, amikor az alapdiplomámat szereztem (még a TTK - n), én magam is saját témát vittem a témavezetőmnek, mert egyik meghirdetett sem tetszett. Nem volt ezzel semmi gond, sőt, a témavezetőmnek is annyira megtetszett, hogy a következő évben meghirdette doktori kurzusnak.


Szerintem - gondolom - nincs okod izgulni, de persze a munkát attól még bele kell majd tenned.

2022. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!