Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani "gimis" felvételi...

A mostani "gimis" felvételi nagyon nehéz volt?

Figyelt kérdés

Tanítványaim mind azt mondják a középiskolai felvételi (az általánosból) ebben az évben nagyon nehéz volt. Te is így ítélted meg


Mi lehet ennek az oka?


1 -Otthon a Home Officeba, nehezebben tanulnak a diákok, így kevesebbet sajátítottak el


2 - Valóban jóval nehezebb volt. Vajon miért?


a) a kormány azzal akarja bebizonyítani hogy a Home Office nem jó a bejárósnál, hogy most alulteljesítenek a gyermekek


b) A Home Office miatt pihentebbek lettek a diákok és jobban teljesítenek. Nem kellett bejárni, egész nap a zajban ülni miközben zavarják a többiek. Így nehezebbet kellet íratni velük, hogy legyen szelektáció



2021. jan. 25. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Idén sem volt nehezebb
Idén könnyebb volt
Most nagyon nehéz volt, de legalább nehéz
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
PDSZ
2021. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

A lányom 7. osztályos, simán megoldotta pár hibával az ideit.

Könnyebben ment neki, mint mondjuk a 6.osztályosok felvételije. De egyebkent én is ezt gondolom.

Szóval en nem értem miért van ez a sírás.

*csak a vicc kedvéért zárójeles megjegyzes: a lányom szőke*

2021. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

A matematikárol tudok nyilatkozni. Az első 9 feladat kimondottan könnyű volt, ráadásul a kilences feladat majdnem megegyezett a tavalyi potfelvételi egyik feladatával. Aki készült rá, megoldotta az elmúlt évek feladatsorait, azt nem érhette meglepetés. A tízes feladat típusa az elmúlt években nem szerepelt, visszatértek egy korábbi feladattípusra. De aki most látott először ilyet, annak is fel kellett tudnia írni az egyenletet (ha úgy akarta csinálni), ha már oldott meg életében szöveges feladatot.

Szoval semmiféle összeesküvés-elméletet nem kellene gyártani.

Mindenkinek az a legnehezebb feladatsor, amit ő ír.

Még egy gondolat: ha rákeresel a témára, minden évben tele van a GYK azzal, hogy húúúú, milyen nehéz volt az idei felvételi, ez volt minden idők legnehezebb feladatsora. Az idén viszonylag kevés ilyen volt.

2021. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azt nem értem, hogy mért kell a digitális oktatásra fogni. Ebben a tanévben a nyolcadikosoknak nem volt digitális oktatás (ha koronavírus miatt nem küldték haza az osztályt, de az is csak 1-2 hét), így bőven volt idejük felkészülni a felvételire. Értem, hogy nekik a hetedik osztály év végi anyag valószínűleg nem lett túl jól leadva, de azt be tudták pótolni idén. Felkészülésre pedig bőven elég volt az idei tanév.
2021. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a nyolcadikos matek átlagos nehézségű volt, a magyart viszont az elmúlt évek egyik legnehezebb feladatsorának tartom.

Ha valakit érdekel az írásbeli eredmények statisztikája, akkor ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2021. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem volt nehezebb, mint az eddigiek. A magyar viccesen könnyű volt.
2021. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, azok akik ezeket a megjegyzéseket írják,ott abban az “állapotban” is könnyűnek gondolták e volna. Kifejezetten nehéz volt. Itthon 40-40 pontokat értem el. Élesben pedig 46 pontom lett összesen. Emellett megemlíteném a kiváló tanulmányi eredményemet, és a rengeteg felkészülést. Mégis ilyen lett. Elég érdekes számomra.
2021. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Élesben mindenkinek nehezen megy, de az nem jelenti azt, hogy k@rvq nehéz volt. Az idei tök átlagos volt.
2021. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a véleménye. Ettől világ a világ :)
2021. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!