Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne idén kihagynom...

Érdemes lenne idén kihagynom az érettségit, és jövőre menni?

Figyelt kérdés
Nagyon be vagyok pánikolva egy ideje már, én itthon nagyon nem tudok hatékonyan tanulni, csomó kérdés van bennem, azt se tudom hogy kezdjek neki a tételkidolgozásnak. Gáz lenne ha nem mennék el érettségire?
2021. jan. 25. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Első kérés: Nem.

Második kérdés: Igen.


Ha most, mikor ez az egyetlen dolgod, nehezen megy a tanulás, akkor egy év múlva, mikor nem vagy rákényszerítve az iskola által, szintén nem fog menni. Nem bántásból, de én is éreztem így, ezért mondom: szedd össze magad, tedd le a feneked egy székre, jelöld ki egy nap mennyit akarsz megtanulni, és tartsd ahhoz, sőt, többhöz magad. Az érettségi semmi az egyetemhez vagy a munkához képest (pl. első vizsgámra többet tanultam mint egész érettségire, és most a sok munka és egyetem mellett már visszasírom), hát ahelyett hogy sírsz és azt várod hogy más oldja meg a problémáid, vedd kezedbe az életed és tegyél a jövődért. Mert az senkitől sem függ, csak tőled. Elrontod? Nincs vész, max mész javítani. Nincs lehetetlen, és mindig lesz valahogyan, de ahhoz tenni is kell.


sok sikert amúgy.

2021. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2021. jan. 26. 00:32
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Nincs mit :) Tényleg nem bántásból írtam, nekem sokat segített anno amikor így helyre raktak egy egy mélyebb pillanatomban, hátha neked is bejön ;)
2021. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

igaza van a kollégának, de a 2-ikat már le is húzták a trollok

most még benne vagy a lendületben ezt ki kell használni 1 év múlva már sehol se leszel

2021. jan. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!