Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemnek kötelező biztosí...

Az egyetemnek kötelező biztosítani a férőhelyet minden hallgatónak a kötelező tárgyakból?

Figyelt kérdés
A tárgyfelvétel alatt sajnos kórházba kerültem, és nem tudtam felvenni semmit. Ma ahogy beléptem látom, hogy a kötelező tárgyaim felét nem tudtam felvenni mert beteltek.
2021. jan. 26. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező. De azt a tan.szabályzatban kellene megnézni, hogy az adott félévben, vagy általában.
2021. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk biztosítottak helyet mindenki számára, függetlenül attól, hogy mintatanterv szerint halad, vagy esetleg csúszott és újból hallgatja az adott tárgyat.


Gyanítom, hogy ez más egyetemeken sincs másképp, jelezz a tanulmányi osztálynak vagy a kurzus felelősének, hogy van egy kötelező tárgyad, melyet a férőhelyekből eredően nem tudsz felvenni, legyen kedvesek azt bővíteni.

2021. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Irj az oktatoknak akikhez nem fertel be.

Ok majd kernek bovitest vagy automatikusan felfesznek egy targyra.

2021. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező, mert nem kötelező abban a félévben felvenned a tárgyat, ahogy az operatív tanterv ajánlja. Nekünk legalábbis ezzel magyarázta nem is egy tanszék amikor próbáltunk bővítést kérni. Persze ez a szemetebbik fajtája, a legtöbben bővítenek, de sajna van rá esély hogy akár ebbe is belefuthatsz.
2021. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban a félévben, amiben papíron van az a tárgyad kötelező. Ha másik félévben veszed fel (pl.: egyszer már megbuktál), akkor nem.

Amúgy tipp a jövőre: Még ha kórházban is vagy, ha kell mobilról, de vedd fel a tárgyakat, vagy kérj meg egy ismerőst. Jó pár emailt és beszélgetést fogsz lefojtatni, ügyintéző ügyintézőhöz fog átirányítgatni, mire fel tudod majd venni őket..

2021. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nálunk is az a válasz, hogy vedd fel később... Nálunk van egy tárgy, amiből rendre nem hirdettek meg elég helyet és félévről félévre több ember maradt le róla, emiatt többen csúsztak is mert nem tudták felvenni. Úgyhogy igen, kell elég helyet hirdetni és kötelező. Csak nem biztos, hogy tényleg meg is teszik, amit kell.
2021. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!