Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fura lenne írni egy tanárnak,...

Fura lenne írni egy tanárnak, hogy hadd feleljek órán kívül?

Figyelt kérdés
Kamerával lehet csak felelni, de nem merem bekapcsolni 30 ember előtt, egyszerűen nem megy. Mennyire lenne "gáz" ezt elmondani a tanárnak és megkérni hogy ne órán kelljen felelnem? Van rá esély hogy megengedi? (Ha csak a tanár látna úgy bemerném kapcsolni)

2021. jan. 27. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem lenne fura; viszont nem biztos,hogy megengedi. De egyébként lehet,hogy pl megengedné óra elején úgy,hogy még hivatalosan nem is kezdődött el az óra, hanem van még pár perc; mondjuk pl tegyük fel, 9-kor kezdődne a következő óra; de te mondjuk 8.55-kor, amikor még a többiek is csak jelentkezgetnek be; tehát nincs ott mindenki, hogy pl akkor esetleg te már elkezdhetnél felelni; vagy pl hogy egy másik óráról annak a vége előtt 5 perccel kikapcsolódsz (kb elkér a tanár az óra utolsó 5 percéről; akár előző óra, akár egy tök másik óra), és akkor tehát amig a többiek a másik óra öt percén vannak, addig te a tanárral egy külön ablakban, egy m,ásik órán felelsz. De amúgy szóval lehet,hogy amúgy külön is megengedi; tehát hogy nem kell így semmit variálgatni órákkal.
2021. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a tanárodat, te tudod, hogy mennyire engedékeny vagy rugalmas. A felelés a tanárnak szól, nem az osztálynak. Tanár vagyok, én biztos megengedném, soha nem állítom ki a felelőt jelenlétiben sem az osztály elé, hanem leülünk egymás mellé és beszélgetünk, miközben a többiek valami feladatot csinálnak. Digitálisan is egyenként feleltetek, vagy nagyon ritkán 2-3 fős csoportokban.
2021. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben mindenesetre föltenném neki ezt a kérédst, indoklással együtt.


Ne feledkezzünk meg arról, hogy mindkét fél rögzítheti a beszélgetést.


Akár olyan célból, hogy a felelő teljesítményét dokumentálja.

Akár olyan szempontból, hogy a vizsgáztató hozzáállását dokumentálja.


Egyébként pont a napokban olvastam egy érdekes cikket. Már nem emlékszem, pontosan hol. De "kamerafóbia" és "online oktatás" keresőszavakkal keress rá.


Szerintem egy nagyon udvarias, nagyon összeszedett hangú megkeresést akár még az iskola igazgatójánál is megérne a dolog. (No nem úgy, hogy XYZ tancsi egy dög. Sokkal inkább úgy, hogy én sokkal felszabadultabb lennék, ha XYZ vizsgáján nem követne online az egész osztály, legfeljebb 2-3 tanár.)


Hidd el, szerintem megnyernéd a megkeresést.

2021. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!