Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szorgalomra reális ez a jegy?

Szorgalomra reális ez a jegy?

Figyelt kérdés
Általános 3. Osztály. 3 ötös 5 négyes 1 hármas. Szorgalom jegy erre a bizire hármas. Felszerelés mindig hiánytalan. Lecke mindig kész. Jól van ez így? Igazságtalannak érzem.

2021. jan. 30. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Igazságtalan bizony, nekem volt olyan, hogy kitűnő volt a bizonyítványom, viszont négyest kaptam szorgalomra, mert nem mindig vittem hajgumit tesire..(az osztályfőnököm volt a tesitanárom, és nem voltunk jóban). Baromi igazságtalan tud lenni, viszont nem lehet vele mit kezdeni sajnos, fontos éreztetni a gyerekkel, hogy így is büszkék vagyunk rá, mivel a helyzethez képest a legtöbbet nyújtotta. Ezek az osztályzatok nem reálisak, viszont soha nem fog számítani az életében, nem lesz belőle semmi hátránya.
2021. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kicsit bosszantó hogy sokszor pofára megy bizony az osztályzás. Az elmúlt 30 évben nem sok minden változott sajnos az álltalános iskolákban meglátásom szerint.
2021. jan. 30. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Amugy mit befolyasol a szorgalom jegy?
2021. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Az a szerencse, hogy semmit.
2021. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Az osztályzatok alapján én négyes szorgalmat adnék, de ha az órákon inaktív, és mással van elfoglalva, akkor bizony én reálisnak érzem.
2021. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Most lefényképezhetem a bizimet, hogy kettes magatartásom és hármas szorgalom jegyeim voltak mindig, kivéve 11-12, ott a szorgalom 4-es volt (felvételi miatt az öt tantárgyra mindig figyeltem). Láss csodát mégis BME matekszakos vagyok és levelezőn proginfózok, azaz a társadalom szerint okos vagyok.

Szóval semmit nem jelent se a szorgalom se a magatartás jegy, csak jelentéktelen valami, ami miatt a nem normális szülők b*szogathatják a gyereket + még a gyerek kedvét is elveheti mindentől. Egy régi időkből ránk maradt hülyeség az egész.

2021. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Már leírtam, hogy mit gondolok, és nem zavar, hogy lepontoztak. Kérdezd meg a tanár, hogy mért adott hármast, biztos meg fogja tudni indokolni. Szerintem nem túl életszerű, hogy a tanár csak azért adta volna, mert nem kedveli. Ilyen korban még nem tud semmi olyat tenni, ami miatt a tanár megutálja. Ha meg tudod cáfolni, és tényleg csak rosszindulatból kapott hármast a gyerek, akkor jó.
2021. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem csak a jegyek adják a szorgalmat! Na de harmadikban hármas osztályzatot kapott?
2021. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Aí szorgalom jegy (jó esetben) nem az osztályzatok tükre, hanem azé, hogy a tanuló az adott jegyet lustasága ellenére érte el, vagy a 3-as is kemény küzdelem árán született -e.

Volt egy osztálytársam, aki úgy tanult, mint a güzü, de a legjobb jegye négyes volt, tehát voltak hármasai is, egyetlen ötöse, az ének jegy. A szorgalom jegye meg ötös volt.

2021. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha tanítóként azt látom, hogy a gyerek értelmesebb, sokkal többre képes, akkor félévkor a négyest, vagy 3-ast adom meg szorgalomra, hogy a második félévben hajtson rá, hogy még jobb legyen.

Nem megsértődni kell, hanem a tanítóval, tanárral beszélni, hogy mi az oka.

A szorgalomjegy és a magatartás jegy pedagógiai célzatú, nem pedig tárgyi tudásé. A kettő viszont kölcsönösen kiegészíti, segíti egymást.

2021. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!