Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat! A Google Scholar...

Szakdolgozat! A Google Scholar-használatáról mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Ajánlotta a konzulensem. Elvileg beírom egy tanulmány címét/szerzőit és kidobja.

Le is lehet tölteni az egészet.


Azt javasolja onnan töltsem le magamnak ami érdekel és mentsem le egy mappába.


Olyat tud esetleg, hogy témakörönként/kulcsszavanként összegyűjti a relevánsabb tanulmányokat?



2021. jan. 30. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb úgy működik, mint a Google, írhatsz be konkrét címet, szerzőt vagy akár csak egy kulcsszót is és majd kidobja rá a találatokat. Nem mindent lehet amúgy teljesen elolvasni, én már nagyon sok olyanba futottam bele, hogy csak a tartalomjegyzék vagy csak a bevezetés van fent.
2021. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha rámegyek a download-ra akkor se?

(Lehet akkor eddig csak szerencsém volt akkor)


Még ismerem a jstor-t is. Ahhoz volt korábban fiókom nem tudom megvan-e még.


Más oldalt tudsz esetleg ajánlani angol nyelvű anyag-gyűjtéshez?

2021. jan. 30. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál nem lehetett, lehet szerzői jogok miatt. Könyvnél volt is, hogy feldobta, hogy vegyem meg Amazonról.

Mázlid van, én is most írok szakdogát és pont nemrég találtam pár ilyen oldalt. Az egyik a jstor, de azt már te is írtad. Ebsco és science direct is jónak tűnik, de még nem nagyon volt időm úgy rendesen kutatni rajtuk. De ígéretesnek tűnnek :)

2021. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
tandfonline.com a Taylor & Frances online open access anyagai
2021. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok sikert neked is egyébként! :)
2021. jan. 30. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, neked is :)
2021. jan. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!