Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A megmaradt 8 nem állami...

A megmaradt 8 nem állami egyetem vajon mikor kerül sorra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a BME-re, ELTE-re, NKE-re és társaikra, amik eddig kimaradtak. Miért pont ezeket hagyták a végére? Mit gondoltok, mikor várható az átalakításuk?

2021. jan. 31. 21:24
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

#10 Részben egyetértek veled, viszont a BME-n például a GTK-n óriási változások történtek a tanári gárda összetételét tekintve és tíz évnek sem kellett eltelnie.

Egyébként ellenpéldaként nekem is a SOTE jutott eszembe, illetve a DE, mert úgy hallottam, hogy az is legalább akkora hallgatói létszámmal rendelkezik, mint az ELTE vagy a BME, ezért sem értem, hogy milyen logika alapján kerülnek sorra az egyetemek.

2021. febr. 1. 11:02
 12/33 anonim ***** válasza:
71%

"a BME-n például a GTK-n óriási változások történtek a tanári gárda összetételét tekintve és tíz évnek sem kellett eltelnie."


A GTK-s eset egy egészen más szitu, az egy egyetemi belső konfliktus eredménye. A GTK vezetése nehezményezte, hogy a kar keveset kap az egyetem által kapott állami támogatásból, ezért a dékánja sunyiban kezdeményezte a kar kiválását az egyetemből és a csatlakozást az ELTE-hez. Végül az lett az ügy vége, hogy az ELTE saját gazdasági intézetet indított, ahova sok korábbi GTK-s tanár átment, a BME-GTK-ra meg új embereket kellett szerezni.

2021. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
12 TTK-n szintén megsínylettük. Köszi, de lehetne minden példát más szitunak nevezni, ellenben fölösleges. Nem vagyunk hülyék, látjuk, hogy valami nem oké. Ha épp nem az oktatói gárda szintjén, elég csak a vezetésre és az újabb szabályzatokra vetni egy pillantást.
2021. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
“Elmondom, hogy a BME nagyrészén ugyanaz megy, mint 10 éve, csak a hallgatók lettek mások.” -> A GTK-s eset pontosan azt bizonyítja, hogy nem csak a hallgatók lettek mások.
2021. febr. 1. 12:45
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

"De mutass rá hol írtam hülyeséget ha nem erre gondoltál"

Viszont, akkor ne azt mondjuk, hogy a BME-n milyen színvonal esés volt, ha csak egy részéről beszélünk.

A BME fő irányát még mindig a mérnöki karok jelentik, és erről is volt ismert a BME, nem pedig a gazdasági szakokról.


"TTK-n szintén megsínylettük. Köszi, de lehetne minden példát más szitunak nevezni, ellenben fölösleges. Nem vagyunk hülyék, látjuk, hogy valami nem oké."

Igen, a felsőoktatás fínanszirozása, de erről az egyetem nem tehet. A teljes költségvetés töredékét biztosítja az állam, mindent mást magának termel az egyetem.

Úgy meg ha vannak többet termelő karok, akik csak megfelelő támogatással tudnak annyi pénzt hozni, amennyit, akkor nagyon nehéz máshogy gazdálkodni.

2021. febr. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
28%

"nem, nem csak a felsőoktatás finanszírozása. Senki sem mondta, hogy anyagiakról van szó, fölösleges mentegetned a helyzetet."

De, mikor kijelentettem, hogy 10 alatt nem változott nagyon az oktatók személye, akkor ebbe senki nem kötött bele, mivel ez igaz. Amiről beszélnek, az nem 10 éves dolog, hanem legalább 30-40, de azt meg megítélni nem tudják, mivel abban ők nem voltak benne.

A példa, ami ráakart mutatni, hogy de, színvonal esés volt, azok pont anyagiak voltak. Lsd. korábbi hozzászólások a GTK-ról, TTK-ról.


"miért olyan nehéz elhinni, hogy gáz van?"

Elhiszem, ha mondasz érvet és bizonyítékot is hozol. Nekem azzal van bajom, hogy az eddig nem szerepelt, csak olyan, ami az anyagiakról szólt.


"Távol áll tőlem ez a hangnem, de fideszcsicska vagy vagy miért akarod megcáfolni a megcáfolhatatlant?"

Akkor megcáfolhatatlan, ha bizonyítottad az állításod, semmilyen bizonyítékot nem hoztál.

Amúgy nem, nem vagyok fideszes, csak elég jól ismerem kb. 10-15 évre visszamenőleg a legtöbb BP-i egyetemet, minőségét és végbement változásokat.

Te ezt nem ismered, ezért állítod azt, amit. Nem látod, hogy a diákok hozzáállásában, illetve a középfokú oktatásban mennyi változás volt, ezért akarod azt is az egyetemre kenni, ami nem az egyetem hibája.

2021. febr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennek az alapítványi formának a feltétele az is, hogy legyen valamilyen erős szakmai partner amely segédkezik a kuratóriumban - mégis melyik nagyvállalat vagy kutatóhely akarná magára vállalni, hogy besegít a BME vagy ELTE vezetésébe? :D

BME - Józsa-féle vezetése amúgy így is nem titkoltan "polgári konzervatív" (aka. FIDESZ-es), nem kell már einstandolni.

2021. febr. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
95%

"Azért ennek az alapítványi formának a feltétele az is, hogy legyen valamilyen erős szakmai partner amely segédkezik a kuratóriumban"

Ez soha nem volt feltétele, de ha ezen múlva még Mészárost is simán odaültetnék, mint az ország vállalkozója.

IGazából nekik csak annyi kell, hogy egy életre ők vezessék az egyetemek, amihez elég egy név szakmai eredmények nélkül.


"mégis melyik nagyvállalat vagy kutatóhely akarná magára vállalni, hogy besegít a BME vagy ELTE vezetésébe?"

A BME-n a legnagyobb a VIK, azért jó pár vállalat van, aki szereti a VIK-en végzett hallgatók munkáját.

Ha nagyon akarnának, akkor szerintem tudnának partnert találni.


"BME - Józsa-féle vezetése amúgy így is nem titkoltan "polgári konzervatív" (aka. FIDESZ-es), nem kell már einstandolni."

De ez kormányváltásnál változhat, viszont ha alapítványi az egyetem, akkor nem, mivel a kuratórium tagjai életük végéig tagok lehetnek.

2021. febr. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen felesleges vitába bonyolódni egymással. Ugyan én nem GTK-s vagyok, de ismétlem érezhető a hanyatlás, pláne, amit a Műegyetem produkál online oktatás címszó alatt. Valamint, a kérdés nem erre irányul!
2021. febr. 2. 11:15
 20/33 anonim ***** válasza:
59%
Hidd el, más egyetem is egy nagy szart produkál online oktatás címszó alatt, persze ez a Műegyetemet nem menti fel. Azért mert egy ilyen lehetetlen helyzetbe került ez egyetem a korlátozásokkal (amihez szerintem is rosszul alkalmazkodik), nem kéne általánosítani, és színvonalesést vizionálni, mert az online oktatás mérnökképzésben eleve egy rossz vicc. Az utóbbi 6 évben én nem láttam semmilyen színvonalesést, (távoktatásbeli bénázást nem ide számítva) kivéve azt, hogy az országos tendenciák miatt egyre hígul a felvett hallgatók szintje.
2021. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!