Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A megmaradt 8 nem állami...

A megmaradt 8 nem állami egyetem vajon mikor kerül sorra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a BME-re, ELTE-re, NKE-re és társaikra, amik eddig kimaradtak. Miért pont ezeket hagyták a végére? Mit gondoltok, mikor várható az átalakításuk?

2021. jan. 31. 21:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
Van azért pár tanár a Műegyetemen is, aki még távoktatás alatt is képes minőségi, akár világszínvonalú oktatást nyújtani. Például Stépán Gábor.
2021. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
39%

Egyszerre vagyok mesterszakos BME-s és alapszakos egy másik egyetemen (szándékosan nem írok nevet). Valahogy meg vagyok elégedve azzal, amit az utóbbin produkáltak. A számonkéréseket is megoldották úgy, hogy ne menjen a minőség rovására, a legtöbb online óránk korrekt volt és követhető, nem éreztem úgy, hogy egy kabarénak vagyok a szemtanúja. Ezzel szemben a BME-n kb az egész félévem egy kalap szar volt, aminek az égadta világon semmi értelme. Lesz egy tudás alapján semmitérő mesterszakos papírom, hurrá. Amit ráadásul most könnyedén össze lehetett csalni és senki sem vette komolyan még a szakdolgozati tárgyat sem. Ez egy kib...ott vicc érted?


Nem értem, így miért vergődnek a nagy BME-re és miért ócsárolják a többi egyetemet hozzá képest. Csalódott vagyok és szomorú, hogy beettem a bme, mint nagy név és minőség maszlagot. Persze az öregek nem tudhatják, hogy hol van már az, ahova ők jártak évtizedekkel ezelőtt... Okkal vállaltam be egy másik képzést mellé, egyszerűen semmi értelme nem volt az égadta világon itt vesztegetni az időm.


Majd erre is lesz valami fincsi, frappáns kis válasz, hogy ez nem is úgy van, tudom... :) Basszátok meg akkor, ha nem hiszitek el, a saját rohadt szememnek hadd higgyek már! És de, pontosan úgy van. Pont, hogy színvonalat nem kellene vizionálni abba a szarba. Elegünk van már abból, hogy ezzel etetnek minket... Ha tudom, hogy ez az a hely, amiről ódákat zengenek, biztos mással töltöm az utolsó államis féléveimet.

2021. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem mered leírni a másik egyetem nevét? :)
2021. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Persze, nem minden tanár tragédia, de azért mi az már, hogy feltölti az anyagot a tanár, de órát elfelejt tartani egész félév során. Vagy a beadandók és azok értékeléséről ne is beszéljek és arról se, hogy milyen stílusban beszél 1-2 oktató velünk hallgatókkal.

#23 A BME melyik karán végzed a mestert?

2021. febr. 2. 20:35
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
25 VIK
2021. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
22%
25: Nem itt a gyakorin kell rinyálni, írni kell a dékánnak, hogy baszik tanítani a tanár. Egyetemistaként merjél már kiállni magadért. Nekem sose volt semmi bajom abból a BME-n, ha kinyílt a csipám, és megmondtam, hogy ez így nem jó.
2021. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Nem rémlik, hogy említettem volna, hogy az évfolyam nem tett lépéseket az ügyben, másrészt pedig még mindig nem ez a kérdés tárgya, csupán jeleztem, hogy persze nem volt szép általánosítani, hiszen vannak még mindig normális tanárok, de olyanok is, akiket említettem. Tehát, akkor várom a tippeket, hogy szerintetek melyik egyetem/egyetemek lesznek a következő(k)!
2021. febr. 2. 20:51
 28/33 anonim ***** válasza:
20%

"de ismétlem érezhető a hanyatlás, pláne, amit a Műegyetem produkál online oktatás címszó alatt"

Egyrészt, ahogy már mondták, az online oktatás nem általános. Normális esetben nem ez lenne.

Másrészt, még mindig nem sikerült megindokolni, hogy mi a bizonyíték, hogy az egyetem színvonala esik és nem a hallgatóké.

Csak a példa kedvéért. Nem rég indult az üzemmérnüki szak (bprof). Az oktatók összerakták a tárgyakat, követelményeket és első év után újra kellett írni mindent, mert majdnem mindenki megbukott mindenből.

____________________________________________________________


"ha nem hiszitek el, a saját rohadt szememnek hadd higgyek már"

Értem, ezen logika alapján,ha én eddig csak szőke hajú embereket láttam, akkor jogos arra következtetnem, hogy a világon mindenki szőke? :DD

Persze hogy nem, hogy lehetsz ilyen ostoba? :D

Egy példából nem lehet általános állításokra következtetni, ezért ostobaság azt mondani, hgoy a saját szemednek hihetsz.

Ha te Vik-es papírral majd nettó 1 milliót keresel, akkor majd azt mondod, hogy "áh, szerintem senki nem éhezik az országban, én ssimán keresek 1 milliót".

__________________________________________________________


"Nem rémlik, hogy említettem volna, hogy az évfolyam nem tett lépéseket az ügyben"

Áh, akkor ha jól értem, akkor a tanárnak az előadás előtti nap és az óra előtt is írtatok e-mailt, hogy tartson órát. Feltételezem, hogy nem, akkor pedig nem tettetek lépéseket ez ügyben.


"persze nem volt szép általánosítani, hiszen vannak még mindig normális tanárok, de olyanok is, akiket említettem"

Régen is voltak rossz oktatók.

Szóval akkor még mindig ott tartunk, hogy mi a bizonyíték a színvonal esésre? Én még 20 évvel ezelőtt végzett embert is ismerek a BME-ről, és nem igazán lehet beszélni oktatói színvonal esésről 15-20 éves távlatban.

Ahogy mondtam, a hallgatók azok változtak, többnyire rossz irányba, és ez a távoktatás alatt elég komoly méreteket öltött, pl. a közös, 300-400 fős discord csoportok, ahol megbeszélik a ZH-kat, vizsgákat.

2021. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
#29 Nem tudom egyértelműbben leírni, hogy szállj már le a témáról! Nem erről szól a kérdés, nem érted? Vagy válaszolsz az előző válaszomban és a kiírásban szereplő kérdésre vagy hanyagolod..
2021. febr. 3. 13:14
 30/33 anonim ***** válasza:

Orbán egyik pénteki rádióinterjújában, mintha áprilist emlegetett volna. Addigra kell az EU-nak elküldeni, hogy a következő 2 évben, kinek, mire, hogyan adnának az 1500-2000 milliárd Ft-ból. Még a szegedi és pécsi szenátusi ülések előtt "megüzente", hogy érdemes, mert aki nem vált, lemarad.


Ha egy esetleges kormányváltás utáni időkre szeretnének felkészülni, akkor még 2022 előtt "kéne" a két nagyvadat elejteniük.

2021. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!