Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mesterséges intelligenciáva...

Ha mesterséges intelligenciával szeretnék foglalkozni, melyik egyetemet ajánljátok?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a véleményetekre. :)

2021. febr. 1. 17:20
A kérdező szavazást indított:
BME
ELTE
egyik se, de leírom miért -->
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyetemen egy átfogó tudást kapsz az informatikáról, nem tudod kikerülni, hogy ne foglalkozz egy kicsit minden főbb ágával egy kicsit. Persze jó,ha van elképzelésed, de nincs ilyen specializáció,hogy mesterséges intelligencia.

Ez nem egy kezdő dolog,sok előzetes tudásra van szükséged hozzá, nálunk SZTE-n MSC-re kell menni ha komolyabban akarsz ezzel foglalkozni. De mivel minden egyetem alapoktól kezdi az infót,máshol is hasonló lehet.

2021. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ELTE matek vagy ELTE programtervező informatikus szak.


Szakosodhatsz erre a mérnökinformatika szakról is, szerintem jobb ezt a statisztika és matek felől megközelíteni, mivel az a nehezebbik része.

2021. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Tetszőleges informatikai vagy bionikai képzés és mellé javaslok egy alkalmazott matek mestert. Vagy fordítva.


Az alapszak úgyis kevés lesz ehhez önmagában.

2021. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mesterszaknak Data Science vagy ML/AI mesterszak a legjobb.
2021. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el az infót hozzá, de nem azért, hogy leszóljam vagy bármi, de sokkal egyszerűbb az infós részét egyedül megtanulni, mint a matekot. Konkrétan nagyon programoznod se kell tudni profin, mert nem programozó leszel, nem kell clean code ot írnod + pythonban nem egy hard dolog megtanulni programozni (meg matek szakon is tanítanak amúgy programozást), HANEM a matekot kell tudnod, amihez egy alk mat msc lenne egy beugró szint munkára. NEM PROGRAMOZNI FOGSZ, matematikával dolgozol majd! De persze tanulhatsz felesleges infós tárgyakat és szabadidődben meg matekot, de azzal csak szivatnád magad.


Persze ez csak akkor igaz, HA nagy cégnél szeretnél AI-val foglalkozni, mert ellenkező esetben nem feltétlen kell magas matematikai tudás. De ha azzal szeretnél foglalkozni, hogy AI megoldásokat fejlesztesz egy adott problémára, akkor egyedül vagy egyetemen, de meg kell tanulnod nagyon nagyon nagyon magas szinten a matematikai hátterét.



Én proginfón mentem át levelezőre és kezdtem el egy matek szakot két év után, majd mentem proginfó msc-re (mivel alk mat nagyon hard lett volna nekem, pedig szeretem a matekot). Annó érdekelt az AI nagyon, de hogy ténylegesen azzal foglalkozzak, az nekem már túl nehéz lett volna. Azaz, hogy olyan beosztásban legyek, amiben szeretnék, mert most is foglalkozhatok még vele.

2021. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ELTE matek. Ha kifejezetten az AI érdekel akkor te nem infósnak akarsz tanulni.
2021. febr. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egy dolgot mondhatok. Semmiképpen se a győri egyetemre menj!

Az ottani mesterséges intelligencia oktatás kritikán aluli, és erről egy ember tehet leginkább.

2021. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Hakim mester már AI-t is oktat vagy mi ennek az oka? Annyira azért nem nagy tudományágról van szó, hogy ne lehetne leírni a konkrét problémát.
2021. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#8

Egy adott AI témában kell beadandót írni, ami a jegy felét teszi ki. A másik fele online szóbeli. A beadandó nehezebb mint a szakdolgozat (sokan párhuzamosan írják). 90% felett van a bukási arány. 71-ből 69 dolgozat 0 pontos lett, szinte mindenre plágiumot adnak. De az nincs részletezve, hogy melyik része lett plágium, és az se nyilvános hogy milyen programmal van vizsgálva.

Sokan emiatt csúsznak...

2021. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!