Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri mesterséges intelligenc...

Megéri mesterséges intelligenciával, azon belül is deep learninggel komolyabban foglalkozni?

Figyelt kérdés

Egész szépen belemerültem a deep learningbe,(neuronhálók és a fajtái), értem a matematikáját hátterét, stb. Most kezdenék el a megerősítéses tanulás részével foglalkozni. Viszont úgy érzem, hogy most jutottam el arra a szintre, ahol át kell gondolnom, hogy megéri-e komolyabban belemélyednem, vagy térjek át másra. Ugyanis ez egy nagyon érdekes terület, főleg ha kutatni akar az ember, viszont azt nem látom, hogy ezzel a tudással milyen állásokat tudnék később betölteni. Illetve mekkora fizetésre számíthatok. Azt látom, hogy egyre több helyen használják az iparban, de még csak egy-egy részét, mivel a gyakorlati része elég gyerekcipőben jár.

A másik opció, hogy ezt a területet félbehagyom, és folytatom a java nyelv elsajátítását. Azzal sokkal biztosabbnak látom az elhelyezkedésem, amint elértem a megfelelő szintre, ugyanis java programozókat elég sok helyen keresnek, egész jó fizuval.


A baj az, hogy mindkettő terület érdekel(Najó, a deep learning jobban), de ahhoz hogy komolyabb szintre eljussak, egyszerre csak egy dologra kéne koncentrálnom. Mivel két dologra már nem tudok sajnos, ilyen defektes vagyok. :/


Nektek mi a véleményetek?



2021. jan. 18. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Havonta vagy két havonta van ilyen kérdés, nézd át azokat ... :).
2021. jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

"Nektek mi a véleményetek?"


Nekünk nincs ilyenünk.

2021. jan. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Agyonlő a rendőrség ha javában írsz neural netet vagy mi? Tökömért lehetne csak vagy kapcsolat?!
2021. jan. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont a lehetőségek miatt sem választottam AI MSc-t. Hiába érdekel engem is a téma, ha felmész bármely munkaközvetítő oldalra, ott meg tudod nézni, hogy hány olyan munka van ahova nagyrészt AI kell.. Még Angliában sem találtam sokat, szerintem Magyarországon jó ha egy pár darabot találsz konkrétan.

Ha nem akarsz PhD-zni és kutatni, hanem inkább az iparban dolgoznál, szerintem mindenképp másfele kacsintgass.

2021. jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen állásokat néztem itthon, akkor csak aimotive, bosch és continental keresett erre a témára embereket.

Ez ilyen, kutatási terület kicsi megtérülési eséllyel. Mindenki csak mondja, hogy ez a jövő meg fut fel az egész, de igazából nincs sok állás máshol sem ebben. Lehet, hogy ez a jövő, de a jelen biztosan nem.


Ettől függetlenül nem akarlak eltántorítani, mert lehet, hogy a kevés állás ellenére jól fizet. Erről nem tudok nyilatkozni. De nekem nem volt pálya, hogy 3 helyre tudok jelentkezni az egész országban.

2021. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van még jó pár mezőgazdasági cég aki foglalkozik ilyennel. Iparban is van jó pár. Meg kisebb cégek is. Nem muszáj hatalmas multikat keresni (kevesebbet is fizetnek). A legtöbb cég startup amúgy.
2021. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekes, és élmény róla tanulni. Megéri.
2021. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!