Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A technikumosoknak mennyivel...

A technikumosoknak mennyivel lesz jobb előnyösebb a jövő szakgimnáziumosokkal ellentétben?(Informatikai szak)

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Szinte semmivel
Egy kicsivel
+30-50%
Nagyon nagyon
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Informatikában nem elég egy középső végzettség.
2021. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Kifejezetten hátrány lesz, hogy sokkal gyengébb az oktatásod. A gimnazisták lemosnak a pályáról.
2021. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A technikum a szakgimnázium tulajdonképpen. Attól függ miért mész infóra. Ha ezen a vonalon akarsz továbbmenni lehet előny, de ha más mondjuk egy gyógyszerész vagy építész mérnök... már inkább hátrány. Az infónál nem tudom, hogy kompelx term.tud. alatt milyen tárgyat tanítanak majd, de nem lesz mind a 4 sok eséllyel vagy ha igen sem olyan minőségben, mint egy gimisnek. És ezután még ajánlott egy egyetemet csinálni, mert a legtöbb infós munkához tudtommal a papírt is nézik...
2021. febr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van. Amúgy a technikum tényleg egy szakgimnázium, nem hiszem hogy sok különbség lenne. Ha pedig a szakközépiskolára gondolsz kérdező (ahol nem kapsz érettségit) akkor nyilván a technikum jobb. Mondjuk nem hiszem hogy van informatika szakos szakközépiskola de lehet én lakok rossz környéken hogy még nem hallottam róla.
2021. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Infonál nem nagy előny csak plusz pont kész vagy továbbtanulsz akár más irányba vagy mást tanulsz ki olyan, mint egy gyengébb gimnázium. Feleslegesen szoptatja magát a diákok nagyrésze ezzel a "szakmai előszobában", mert a végére más lesz a céljai jó eséllyel. Közismereti infó érettségi emelt szinten szimplán könnyebb, mint az ágazati emelt volt. Gimnázium nyerő maradt itt is és menthetőbb is.
2021. márc. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1:02 vagyok.

Könnyebb lehet technikum papírral bekerül állítólag egyetemre, de lazán repül ki a szaknak több a fele, mint képzés végére pláne, ha 500 jelent kezik. Motiváció, érdeklődés hiány kiköltözik egyetemre emiatt majd. Energia befektetés deficit volt csak jellemző, egyszerűen nem érdekli és emiatt nem kezd elmagától tanulni, de rásegít a tanárok egyetem.

2021. márc. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!