Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE Gazdaságinformatika (Bsc)...

BGE Gazdaságinformatika (Bsc) szak után lehetséges menni ELTE Survey Statisztika és Adatanalitika (Msc)-re? És ha igen, akkor érdemes?

Figyelt kérdés

Még csak úgy kiváncsiságból nézegetem az Msc-ket, mert még messze van és nem is biztos, hogy mennék.


De most nézegetem ezt a szakot, viszont Teljes kreditérték beszámításánál a gazdaságinformatika szakot nem sorolják fel. Ezt nem feltétlenül értem, mert van matek, statisztika sőt még úgy adatelemzői specializáció is nekünk Bsc-n.


Tudom lehet külön kreditelismerési kérvényt benyújtani, de erről sehol nem találtam semmit, hogy milyen tantárgyakról lenne szó.



2021. febr. 3. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én oda járok és jelenleg is van a szakon olyan aki onnan jött :)). Szóval tuti hogy lehetséges. A kreditelismerésnél az összes elvégzett kreditedről kell beadni az igazolást és az alapján majd előírják hogy milyen plussz tárgyakat kell felvenned (valszeg némi szociológiát, de nem vészes). Ha szeretnél még kérdezni a szakról írj rám nyugodtan.
2021. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válasz leírta, hogy lehetséges, én pedig visszajelezném, hogy szerintem érdemes is. A feleségem közgazdász alapképzés után végezte el a szakot, és karrierszempontból ez nagyon jó kombinációnak bizonyult, szerintem a gazdinfóval is hasonló várható, ha érdekel a terület.
2021. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs az off-ért, engem az időbeosztás érdekelne a szakon. Mikor vannak órák pontosan, és napi hány óra, mert szeretném munka mellett elvégezni, de sok múlik a beosztáson.
2021. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3. 4-5 éves infóim vannak, akkor a teljes munkaidős állás nagyon nehezen fért be mellette (leginkább sehogy, aki így ment a szakra, egy félév után otthagyta). Heti 20 óra munka viszont belefér, még ha kezdetben esetleg nem is lesz olyan könnyű. A szakon reklámoznak is pár ilyet (MTA, Telekom, közvéleménykutatók stb.).
2021. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden nap be kell járni? Nagyjából hány órakor kezdődött az oktatás egy nap és meddig tartott? Hogy állnak a hiányzásokhoz?


Saját vállalkozásom van, rugalmasan tudok dolgozni, de van 1-2 fix dolog az életemben, amihez alkalmazkodnom kell, ezért érdekel ennyire az órarend maga.

2021. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5. Nem első kézből adok most infókat (a feleségem járt oda, és most az emlékeimre hagyatkozva helyette írok): volt olyan évfolyamtársa is, aki hozzád hasonlóan saját vállalkozást vitt, meg tudta mellette oldani a bejárást (persze ez sok tényezős dolog) hétfőtől csütörtökig voltak órái (pénteki napra legfeljebb vizsga esett), nem reggeltől estig, és igyekeztek úgy kialakítani, hogy leginkább vagy csak délelőtt, vagy csak délután kelljen bent lenni (ezért is tudtak sokan a szakról heti 20 órát rugalmasban, vagy home office-ban dolgozni, ezt anno a kar honlapján kifejezetten így is hirdették). Hiányzás csak a szemináriumok esetében tud számítani (ott viszont okozhat problémákat, ha háromnál több kimarad/tárgy, mert nappali tagozatos munkarendről van szó, és jó eséllyel pótolni sem tudod, mert olyan kevesen tanulnak ott, hogy jellemzően semmiből nincs több csoport), illetve sok tanár jelentősen könnyebbé teszi a tárgyak teljesítését, ha a jelenlét+évközi feladatok (vannak kötelezők és szorgalmik is) rendben vannak, vagy volt olyan is, ahol teljesíteni lehetett a követelményeket a ZH-kkal, plusz prezentációval, vagy utóbbi hiányában a vizsgaidőszakban vizsgával, ami nyilván jóval nehezebb. Ha fővárosi vagy, szerintem működhet.


Mindenek előtt javasolnám, hogy kérj naprakész infókat a szakról az ELTE elérhetőségein, mert lehettek változások az utóbbi pár évben, ők tudnak a legpontosabban tájékoztatni. Az viszont igaz, hogy a szemléletmód már régóta azt üzeni, hogy senkivel nem akarnak kiszúrni, amiért dolgozik a tanulmányai mellett.

2021. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!