Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van jövője az olyan iskoláknak...

Van jövője az olyan iskoláknak, mint a Kodolányi Egyetem?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert 2014-ben az akkora még Kodolányi Főiskolában diplomáztam andragógia szakon, és nem igazán voltam elégedett az iskolával, csak ha már elkezdtem, be akartam fejezni.

Használható tudást nem nagyon adták át, de legjobban a tanárok nemtörődömsége és a csapnivaló tájékoztatás bosszantott fel a legjobban.

Volt olyan pótkurzus, aminél mikor szeptemberben megkérdeztem, hogy mit kell teljesíteni, a tanár azt se tudta, hogy hozzá tartozik, majd azt hazudta, hogy feltette az anyagot moodle-ba. A konzulensem rábólintott az egyik iskola által ajánlott témára, majd 2 hónappal a leadás előtt megjegyezte, hogy rossz a témaválasztás, majd 2-esre értékelte.


Volt olyan tanár, aki szep és dec. között nem is volt hajlandó órát tartani, a többség meg előadást tartott gyakorlaton is, vagy csak kiadta nekünk, hogy 2 kiselőadást kell tartani, és közben ledarált vmi unalmas anyagot, hogy mégis csináljon vmit.

Specializációs órákon a tanár olyan csapongó órákat tartott, h az hihetetlen: mindig arról beszélt, ami épp eszébe jutott, aztán cigiszünet, a témák 90%-át sztem nem is érintettük.


Azt hiszem, 2014 (15?) szeptemberében már 90%-kal kevesebben jelentkeztem, mert megszüntették az államilag finanszírozott helyeket, az utolsó 2 évemben meg több tanárom is átment máshova tanítani, így pl. arról is szó volt, hogy egy zálogház tanára fogja tartani az egyik tárgyat, ami kissé fura volt.

Pár éve egyetem lett, amire borzasztóan büszke rektor, de tudtommal egyre kevesebben járnak az iskolába. Nem tudom, ennek így van-e jövője, amikor én jártam oda, már akkor is az évfolyamtársaim nagy részének csak a papír kellett, és biztos állása/más végzettsége is volt, ergo túlzottan érdekeltem az egész.



2021. febr. 4. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek el fognak tűnni, mivel egy idő után a cégek nem fogják figyelembe venni az ilyen helyeken szerzett diplomákat. A nyíregyháziról (most nem tudom hogy mi a helyzet) de régebben voltak olyan álláshirdetések ahol kikötötték, hogy nem veszik figyelembe.

Elég nagy a verseny manapság minden téren, szóval nem hiszem, hogy nagy jövőjük lenne.

Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi rezsimnek sem épp az a célja, hogy tanult szakembereket termeljen ki, tehát jelenleg az is nagy szó, hogy van pár nemzetközileg jegyzett egyetemünk...még...

2021. ápr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Viccelsz? Idén 22%-kal többen jelentkeztek az “egyetemre”. Mindig is lesz gyengébb képességű ember, aki nem akar kétkezi munkát végezni, és megelégszik egy gyengébb diplomával. A GDF is egészen jól muzsikál, pedig annak a hírneve aztán tényleg alacsony volt 20 éve.


[link]

2021. ápr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

… ahogyan ebből a kérdésből látod, nem mindenki akar az MIT-n atomfizikából PhD-zni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2021. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Őszintén remélem hogy ilyen formában ahogyan most működik, nincs jövője. Amiket leírtál tapasztalatokat, ugyanazt zongoráztam végig, ugyanúgy csak a papír miatt kezdtem el, és mivel külföldön élek ezért nem számított pontosan melyik egyetem csak távoktatás legyen. Végül váltottam. Borzalmas szervezés az órákkal kapcsolatban, vizsgákra való felkészüléshez hiányos anyag, vagy kevert az előző évekből másik tanártól amit az adott szemeszter tanára nem fogadott el, de nem is tették rendbe, a vezetőség meg egy külön sztori. Mondjuk nem értem miért ülnek a magas lovon, amikor az egész egy üzleti fogás, konkrét kereszt-sales-vel órák kellős közepén a több profit reményében. Nagyon sajnálom azt aki frissen, gimnáziumból, tapasztalat nélkül, egy ilyen intézménybe (iskolának nem nevezném) kerül be, és azt hiszi ez a normális.
2021. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg analfabétaként meg lehet szerezni az érettségit (a diszes "szentháromság" mellett ez össze is jöhet), addig lesz stabil igény a lóf***jóska-főiskolákra, mert a munkáltatóknál továbbra is a diploma fogja igazolni, hogy a jelentkező tud írni és olvasni.
2021. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!