Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételin figyelembe veszik...

Felvételin figyelembe veszik a plusz tantárgyat amiből még kellett érettségit tenni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz?
2021. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát fodrászként kezdtem tanulni középsuliba, de a gazdaságszakok felé vettem az írányt, így nekem olyan tantárgy van a 4 alap mellett, "hogy" szépészet.

nyilván nem veszik figyelembe. Tennem kell egy alap érettségit valamiből, mert beszámítják ezt is!?

2021. febr. 6. 09:07
 3/10 A kérdező kommentje:

biológia,informatika vagy valami.

okj-n voltam.

2021. febr. 6. 09:08
 4/10 anonim ***** válasza:
mit ír a felvi?
2021. febr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen érettségijeid vannak még mellette?
2021. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

alapok

töri3,irodalom-nyelv5,angol2,matek4

2021. febr. 6. 09:57
 7/10 A kérdező kommentje:

a plusz meg a szépészeti szakérettségi

tehát ezt nem nézik nyilván, de kell egy plusz szabadon választott érettségi is a pontszámításhoz, ha jól tudom!?

2021. febr. 6. 09:59
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
igen
2021. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tanulmányi pontokkal mész akkor beszámítják. Akkor kell más érettségit írnod, ha az egyetem mást is kér.
2021. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell plusz tárgyból érettségi, mivel a gazdasági szakoknál matekot, törit, nyelvet is elfogadják, ezekből az emeltnek, illetve egy másik középnek az eredményét számolják. Az mindegy, hogy mi az ötödik tárgyad. Viszont egy emelt mindenképp kötelező, ha az általad felsorolt matek, töri, angolból egy se emelt szintű, akkor valóban újra kell érettségizned emelt szinten. De nem kell egy új tárgyból!
2021. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!