Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin, felvételin egyetem...

Érettségin, felvételin egyetemre milyen tantárgyak jegyét veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Még csak 10.-es vagyok, de rettenetesen félek, mert akárhogy erőlködöm a fizika az nem az én tantárgyam. Ez részben köszönhető annak, hogy általánosban rengeteg tanárom volt, és mindegyik máshogy tanított... Bekerültem egy természettudományos osztályba, mert imádom a biológiát, és a kémiát, ezekből emelt szinten szándékozom érettségizni. És ugye a 11-es jegyek meg számítanak érettségibe, de a fizika még 11.-ben is tantárgy nekem ( :'((((((( ) Szóval félek, hogy ezzel lerontom az eredményemet. Pedig mindent megteszek, még korrepetálásra is járok, de a tanár felszívódott...
2011. nov. 5. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem számít a fizika jegy.

Eléggé bonyolult a rendszer, de meg lehet érteni. Én májusban érettségiztem.

Számítják az alaptárgyak jegyeit 11. évvégén és 12. félévkor (matek, nyelv, töri, magyar) plusz neked kell választanod egy természettudományos tárgyat, ami asszem nem lehet a földrajz, aminek a jegyét számítod (kémia, fizika, biosz). Ezekből lesz 100 pontod. 25*2+25*2 logika alapján, mert duplázzák az összeget. A következő 100 pont az érettségik százalékos eredményének átlaga, érettségizned kell matekból, magyarból, töriből, nyelvből, plusz egy szabadon választhatóból és neked már egy emelt szintű érettségi tétele is kötelező.

Aztán, ugye választasz szépen több szakot, ahová jelentkezel és mindnél meg van szabva, hogy milyen tantárgyakkal mehetsz az adott szakra. Pl jogra magyar töri kötelező, orvosira biosz kémia, satöbbi. Ez a HVG diploma különszámában és a felvi.hu-n tudható meg, Választható tantárgy rovatként közlik a szak leírásában. Nem csak kettő van, általában több, ezekből te választasz kettőt. (Van egy Kötelezően választható rovat is, azt MUSZÁJ választani) És ennek a két érettségidnek a százalékos aránya lesz a maradék 200 pont. Plusz pontot nyelvvizsgával, tanulmányi versennyel, szociális alapon és sportversennyel lehet kapni. Oktv országos helyezés 1-10ig 80 pont, 10-20 40 pont, 20-30 20 pont. Egy középfokú nyelvvizsga 28 pont, két középfokú 40 pont, egy felsőfokú 40 pont (4 középfokú és 6 felsőfokú szintén 40 pont, max 40 pontot kaphatsz nyelvvizsgákra). A sport és a szociális pontokat nem tudom, pontosan benne lesznek a felvételi tájékoztatóban. Ha plusz emeltszintűt teszel az is 40 pont. Maximum 80 pluszpontot kaphatsz.

100+100+200+80=480 a max elérhető pont. Ha kérdésed van, írj nyugodtan én még tavaly februárban sem érettem az egészet, annyira nem tudja senki. Szóval a fizika miatt ne izgulj.

18/L

2011. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy természettudományos tantárgy eredményét kell majd nézni, úgy tudom. Hová szeretnél menni továbbtanulni?
2011. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam az orvosin, így konkrétan nem tudom melyik egyetemre, jártam már a SOTE Tűzoltó utcai épületében, és rettenetesen tetszett, de más, kémikusi irányzaton is gondolkodtam már.
2011. nov. 5. 17:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: nagyon-nagyon szépen köszönöm!!! :)
2011. nov. 5. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló remekül, részletesen leírt mindent, viszont azt kijavítanám, hogy bár tavaly még tényleg úgy volt, ahogy ő írta, idén az emelt szintű érettségiért már 50 pont jár, és az összpontszám 500 pont.
2011. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hova jársz kémia-biosz tagozatra? :) Én is bk-s vagyok, csak 9.-es, és nekem se megy a fizika! :D
2011. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves első, válaszolnám nekem egy kérdésre vagy aki tud az válaszoljon már. nem voltam valami jó tanuló soha és tavaly 3-ban majdnem mindenből kettes voltam asszem volt amiből 3-as voltam, és sztem az idén valamivel jobb lesz... remélem :) És ugye felvételinél vinni kell az érettségit, mivel van felvételi elbeszélgetés, biztos megnézik, és emiatt nem fognak elutasítani? Most vagyok végzős és idén érettségizem én is és szeretnék elmenni egyetemre az elte ttk biológia szakra gondoltam, de ha nem vesznek fel, akkor ott maradok suliba valami képzésen és majd legfeljebb újra megpróbálom.

Köszi előre is.

2011. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!