Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valami következménnyel,...

Jár valami következménnyel, ha csak azután iratkozom ki, hogy elutalták a Diákhitel 1-et?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem valami tisztességes. Anyagi okok miatt hagynám ott az egyetemet és munkát vállalnék. Ehhez lenne segítség, ha még meg tudnám kapni a hitelt márciusban, viszont ez nem jár valami következménnyel a DiákHitel Központ részéről? (nyilván azon túl, hogy a monotórium után el is kell kezdenem a törlesztést).

2021. febr. 6. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz kiiratkozni?

Azt vedd figyelembe, hogy mivel a suli a dh központnak a félévedet aktívnak igazolja, így ha fizetős képzésre jársz, akkor a féléves tandíjat ki kell fizetni, ha pedig állami ösztöndíjas vagy, akkor is egész félévnek számít visszafizetés szempontjából!

2021. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt szaktársam ezt csinálta, és igazából se az egyetemet, se a Diákhitel Központot nem érdekelte a dolog. Aztán pár hónap múlva kapott a NAV-tól egy levelet (FIR-ben követnek mindent), és azt mondta, most már nem csinálná meg újból.
2021. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1, a munkát nem tudom már összeegyeztetni az egyetemmel, úgyhogy választanom kellett a kettő közül. Igen, arra számítanék, hogy akkor egész félévnek számít, és állami ösztöndíjas vagyok, de az Oktatási Hivatal azt mondta, hogy 2020-tól már nincs visszafizetés, csak munkavállalási kötelezettség, amit két éven belül kell elkezdeni "büntetésként". Ami olyan szempontból nem gond, hogy amúgy is dolgoznék.



#2, köszönöm szépen, ezt nagyon jó tudni! Azt tudod esetleg, hogy mit akart tőle a NAV? Megbüntették?

2021. febr. 6. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De miert nem passzivaltatsz?
2021. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Mert akkor nem kapja meg a diákhitelt.


A nav pedig az tb fizetés miatt küld levelet. A jogviszony megszűnése után még 45 napig vagy eü szolgáltatásra jogosult, utána fizetni kell. Emiatt küld levelet a nav. Nyilván, ha dolgozol, akkor emiatt nem fog.

2021. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4, Igen, ahogy #5 írja. Abban se vagyok biztos, hogy később visszatudok vagy akarok-e már menni.


#5, köszönöm szépen a hasznos infót!

2021. febr. 7. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!