Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tanítják meg az...

Miért nem tanítják meg az iskolában gondolkozni a gyerekeket, fiatalokat?

Figyelt kérdés

Mostanában jövök rá, hogy mekkora egy borzalom a magyar közoktatás. Én is csak 4 éve estem ki az iskolapadból. Már akkor se tetszett a millió meg egy lexikális dolgot átadó rendszer, persze mindez minden értelem nélkül, de mostanában kezdtem rájönni, hogy milyen röhejes is a rendszer. Mennyire nem tudnak ok-okozati dolgokban gondolkozni az emberek és úgy gondolom, hogy ez a közoktatás hibája.

Megtanítják földrajzból, hogy ilyenek a földrajzi adottságok. Megtanítják történelemből, hogy ez meg az történt. Megtanítják műtöriből, hogy ilyen és olyan művészeti ágazat alakult ki és irodalomból is, hogy ezek voltak a neves, elismert írók/költők és ilyen műveket csináltak.

De az egészből kihagyják a "miért"-et és a "hogyan"-t. Nem kötik össze. Azért tört ki ez a háború, mert X ország ilyen földrajzi adottságokkal rendelkezett és ezen a helyen át tudtak kelni, hogy olyan forrásokhoz jussanak. A harc kimenetelében nagy szerepe volt, hogy a lakosság ilyen összetételű volt, ami a 100 évvel korábbani Y eseménynek volt a hatása. A háború következtében átalakult a helyi művészet és elterjedtek az ilyen művek, ami visszatükröződött a művészetben is. Ebből merített ihletet ZS művész, aki "olyan" témában alkotott nagyot.

De miért csak a lexikális részt adják át, miért nem kötik össze a dolgokat? És még fontosabb, hogy miért nem tanítják meg, hogy hogyan kössék össze maguknak az emberek?


2021. febr. 7. 13:02
 1/6 anonim válasza:
32%
Gondolom mert a hatalom azt gondolja hogy nem jó neki mert akkor nem tudnának visszaélni a hatalmukkal.Pedig egy országnak annál jobban megy minél jobbak az állampolgárai.
2021. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Eléggé paradoxon, hogy te magadat hűdeokosnak képzeled az átlaghoz képest, erre mégiscsak most jössz rá... Már évek óta nyílt titok, a (jelenlegi) kormány abuzálja a közoktatást; pénzt nem ad a fejlesztésekre, a tanárokat túlterhelik, majdhogynen percre pontosan le van írva nekik, hogy mit mondjanak, különben nem érnek az anyag végére, és ott a rengeteg adminisztrálni való, mindezt majdnem azért a bérért, amit a Julcsi néni kap érettségivel takarítóként.

A kormánynak nem érdeke, hogy gondolkodó emberek létezzenek. A kormánynak az a jó, hogyha az emberek szavazatát egy zsák krumplival meg lehet venni, és ha nem létező ellenségképekkel lehet őket riogatni.

2021. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha gondolkodni akarsz megtanulni, akkor olvassál, és ismeretterjesztő sorozatokat nézz, de még ha utazol is többre rálátsz.


Az iskola nem azért van, hogy bármire is megtanítson, hanem, hogy "puffer" időt raboljon el az emberi életből.


A fiatalság hatékonyabban ellenállna bármilyen elnyomásnak, aki már elmúlt 30 az már belefásul addigra a dolgokba.


Mi a megoldás?


Bezárni a fiatalságot, és befogni a szemüket, fülüket, akkor rend van.


Régen volt a kötelező 3 év katonaság (a nagy semmire ami trianon után megmaradt), ez kiesett a képből, meg túl sokba is került, és még véletlenül ért is néha valamit.


Így lett a 8 évfolyamból 12.


Hát nem érdekes?

2021. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

"Pedig egy országnak annál jobban megy minél jobbak az állampolgárai."


Lölőnek jólmegy, bárhogy.

2021. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi köze van ennek az Orbánhoz? Semmi... Az oktatásra soha nem volt elég pénz, teljesen mindegy ki volt hatalmon

Amelyik tantárgy érdekel abban keresel logikát, ami nem abban pedig nem. Engem műszaki beállítottságúként pont nem érdekelt a történelem, irdalom, művészet stb. Annyi érdekelt, hogy 2-es meglegyen a dolgozat és nem több.

Lehet itt hiperszuper modern oktatás könyv nélkül, összefüggések mutatása, akkor sem fogják megtanulni a diákok azokat ami nem érdekli őket. És jól is van ez így.

2021. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2# nem mondtam hogy hű de okos vagyok, csak próbálom fejleszteni magam és nem megragadni egy szinten (vagy még inkább butulni, hisz azt a lexikális részt is elfelejtem, amit úgy-ahogy megtanítottak).


5# én is műszaki beállítottságú vagyok, műszaki egyetemen tanulok, sok minden volt ami anno nem érdekelt. Ez ellenére a logikai összeköttetéseket nem tanulják meg az emberek pl humán tárgyak esetén.

2021. febr. 7. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!