Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2021-es középfokú központi...

A 2021-es középfokú központi írásbeli eredményei alapján mire lehet számítani a szóbeli behívási és bekerülési pontokat illetően?

Figyelt kérdés

Az Oktatási Hivatal közzétette a KÖZÉPFOKÚ ÍRÁSBELI FELVÉTELI VIZSGADOLGOZATOK EREDMÉNYEIT. Ez alapján ki mire számít? Mennyivel mennek lejjebb a korábbi évekhez képest a ponthatárok? Vagy a nagy létszámú 8. osztályos felvételiző ezt felülírja és emiatt nem fognak lejjebb menni? Vélemények?


[link]



2021. febr. 10. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
lejjebb fognak menni a behívási ponthatárok. Attól függetlenül hogy mennyi diák írta meg. Most csak annyit számít a több gyerek hogy idén 12 középiskolában (főleg a jobbakba) akár tízszeres túljelentkezés is volt. Szóval ennyit számít a nagyobb létszám. A központi most egyébként majdnem 2,5 pontot romlott, ami nem hallatszik soknak de mégis soknak számít. Szóval röviden sokkal több jó gimibe,technikumba volt sokszoros túljelentkezés. Emellett eddig sok művészeti szakgimi nem kért központit, most kértek ezért is volt több a központit író diákok száma. Egyébként én is most írtam a központit.
2021. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bbmarta ***** válasza:
Az én véleményem szerint is esni fognak a ponthatárok. Iskolától függ, hogy mennyivel, de még az elit gimikben is a tavalyinál 6 ponttal kevesebbet írtak átlagban! Szóval hajrá mindenkinek!
2021. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azok a gimik, ahova 80pont körüli központit kell írni egy kitűnő bizi, átlagos szóbeli mellé, hogy felvegyenek, oda valószínűleg 3-4ponttal kevesebb központi is elég lesz. De ha a 2020-assal hasonlítod össze, akkor közel ugyanannyian írták 70pontot vagy fölöttit, mint tavaly (ez valószínűleg amiatt van, mert többen is írtak idén) így 75-80ponttól lefele nem hiszem hogy annyira durva változás lesz a tavalyihoz viszonyítva.
2021. febr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem emelkedni fognak a pontszámok, vagy stagnálni, mivel igaz, hogy 2 ponttal kevesebb lett az országos átlag, viszont 4000el több a diák, ami 7,5 százalékos növekedés a tavalyihoz képest. Kérdés, hogy felkészültek-e központilag a több diákra, mi a megoldás erre? Minden osztály +2-3 fővel indít? Vagy fentről gyűrűzik lefele és a szakiskolákban kötnek ki sokkal többen?
2021. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Iden a matek atlag 22 pont lett a magyar pedig 24.

Igen egy-ket ponttal lett rosszabb a tavalyihoz kepest. 47pontot ertek el osszesen atlagosan a gyerekek. En is iden felveteliztem es en egy picivel irtam jobbat mint az atlag 24 pont matek es 27 pont magyar. Szerintem nem olyan veszes ahogy az atlagot nezem.

De az en osztalyomba is van olyan gyerek aki 50 pontos matekot irt es a nyelvtanja 27 pont lett.

2021. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4es voltam, megmondtam! Emelkedtek a szóbeli behívási ponthatárok néztétek? Nem mindenhol, de a legtöbb helyen..József Attila, Városmajor, Berzsenyi,Baár-Madas, Babits!! Aki nem emelt, azt tartotta kb. a tavalyit. Nem tudom mire számítsunk így a kiszemelt suliban :-(
2021. febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bbmarta ***** válasza:
A Berzsenyi csak hétfőn teszi ki!!!! Honnan tudod milyenek ott a pontszámok??? Azt én is látom, hogy egyébként nem nagyon mozdult el lefelé...pl.a Jedlik is tartja, infón 1 pontot emelt. De a minket leginkább érintő sulik még hallgatnak...
2021. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A felvizsga.eu oldalon mar eleg sok fent van, ott meg lehet nezni
2021. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bbmarta ***** válasza:
Napi szinten nézem azt is...de a Berzsenyi nincs...tűkön ülve várom, ahogy az Apáczait és a Szent Lászlót is. Nincs a József Attila sem, a Leövey sem még...
2021. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
József Attila fent van, 123 a behívási ponthatár!
2021. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!