Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnázium -...

Berzsenyi Dániel Gimnázium - szóbeli tapasztalatok (humán)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11./a osztályos vagyok a Berzsóban. Nagyon szívesen válaszolok bárkinek a humán szóbelit érintő kérdésére. :)


Írhattok kommentet, vagy privát üzenetet is. :D



2021. febr. 10. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a humán? valami nyelv mint a német és az angol?
2021. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már így felajánlottad 🙂

Hogy zajlik pontosan szóbeli?

Van idő felkészülni miután kihúztad a tételt, vagy egyből kérdeznék?

Egy-egy tételről (töri) mennyit kell kB. beszélni?

Mennyi ideig tart?

Előre is nagyon köszönöm, ha válaszolsz 😊

2021. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A humán röviden a klasszikus humán tantervű osztályt takarja, amelyben magasabb óraszámban tanulunk magyart és törit, illetve - egyedüli tagozatként az iskolában - latint is. :)

(Természetesen tanulunk angolul, illetve 10. osztálytól egy 3. nyelvet is kötelező választani - a lehetőségek között a német is szerepel.)

2021. febr. 14. 15:00
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen a saját (lassan 3 éves) tapasztalataimat tudom megosztani a szóbeliről, de másoktól is hasonlókat hallottam.

Hacsak nem te vagy aznap az első, arra mész be, hogy más már szóbelizik, tehát mindig két diák (és két tanár) van a teremben. Irodalomból meg szokták kérdezni, hogy lírát vagy prózát (tehát verset / rövidebb írást, novellát) szeretnél-e elemezni, töriből is húzol tételt, vagyis egy ahhoz kapcsolódó feladatlapot. Mindkettőhöz kapsz külön papírt, amire jegyzetelhetsz, ez aztán a "felelésnél" is nálad maradhat. Ezután addig írhatod, dolgozhatod ki, amíg a másik szóbelizik, ez kb. 15-20-25 perc. (Ha esetleg túl soknak találod a feladatok mennyiségét, jobb, ha megkérdezed, hogy mindet meg kell-e oldani. Én így tettem, és kiderült, hogy nem. :D De nyugi, lesz időd elég.)

Tőlem előbb kérték a tételeket, mint a magamról mesélős részt. Az irodalom 10, a töri (meglepő módon csak) 5, a személyesebb beszélgetés pedig szintén úgy 5 percig tartott. Ez nem azt jelentette, hogy végig én beszéltem, kérdeztek is közben, de például a lapon lévő feladatok megoldását el kellett magyaráznom.

Amikor pedig már a beszélgetés következett, gyakorlatilag elmúlt minden szorongásom, rendkívül kedves volt a két tanárnő. :)

2021. febr. 14. 15:24
 5/6 anonim válasza:
A verset vagy a novellát javaslod inkább, hogy elemezzük?
2021. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha egyiket sem preferálod jobban a másiknál, akkor a verset. Lényegéből fakadóan általában rövidebb, tömörebb, ezáltal könnyebben érthető, feldolgozható. Legyen akármilyen is, a rímképletéről, költői képeiről, szerkezetéről mindenképpen el lehet valamit mondani - ezek amolyan biztos pontok. :)
2021. febr. 27. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!