Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon az 1-esek...

Magyarországon az 1-esek osztogatása meg a buktatás hogy működik?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok Facebook-on egy fenyegető aurás pedagógusos csoportnak, s abban néha olyanokat olvasok, hogy egy óra alatt 11 darab egyest kapott valaki csak azért mert a tanárnak olyan kedve volt. Vagy hogy 2,4-es évvégi átlaggal meg akarta buktatni. Vagy 1-es járt azért, ha nem jelenik meg az órán.


Nekem meg ez egy kicsit felfoghatatlan. (Erdélyben élek)


2021. febr. 11. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sok tanár pofára osztályzik de a többség tök normális meg jó fej.
2021. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Vannak olyan elvetemült tanárok, akiknek az okoz kielégülést, hogyha egyeseket osztogathat. De nem ez a jellemző.
2021. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem így van, de vannak ilyen tanárok.


Viszont olyan is történt osztálytársammal, hogy csak a matek nem ment neki, minden másból ötösre állt. Fel is készítette a szüleit a bizonyítványra, hogy nagyon szép lesz, kivéve a matek, mert az kettes, vagy ha jóindulatú a tanár, akkor hármas. Évzárókor jött a meglepetés, matekból is ötöst kapott, valószínűleg hogy ne rontsa le a kitűnő bizonyítványát. Az egész osztály ezen röhögött, nem sajnáltuk tőle, de nagyon vicces volt. Aztán következő évben megszívta, csoportbontás lett matekból is, és hát a jegye alapján a jobbakhoz került. Szerencsétlen ment is jelezni azonnal az osztályfőnökhöz, hogy ez így nem lesz jó, de nem akarták átteni. Félévkor aztán csak belátták, hogy ő tényleg nem oda való, de ez neki ugye fél év szenvedést jelentett.

2021. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy 1-es járt azért, ha nem jelenik meg az órán."

Csak erre reagálnék. Szerintem diák-barátabb megoldás, mint az igazolatlan. Az egyest lehet javítani, míg az igazolatlannak egy idő után komoly következményei vannak.


Amúgy a többihez nem tudok hozzászólni Nem találkoztam ilyen helyzettel sem magam, sem gyerekem tanulmányai során.

2021. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Erdélyben 10 fokozatú skálán osztályoznak. A 2,4 átlag bőven bukás. Ha jól emlékszem akkor 3,5-től elégséges, 5,5-től közepes, 7-től jó és 8,5-től jeles.

Az egy órán kapott 11 db egyes szerintem nem általános.

2021. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


A jegyeket így kell átszámolni:


[link]


És szinte mind magyarországiak vannak abban a csoportban.



Csak azt nem értem, hogy:

- Egy órán hogy írhat be annyi jegyet egy tanár valakinek?

- Ha jegy alapján nem áll bukásra az illető, hogy akarja megbuktatni? (A 2-es nálatok már átmenő jegy)

- Ha nincs ott órán a gyerek, akkor hogy ír be jegyet? Mire?

2021. febr. 11. 12:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Az érettségi százalékoknak és az év végi osztáyzásnak semmi köze nincs egymáshoz. Az érettségin oké hogy 25%-tól kettest adnak itthon. Viszont a dolgozatok ál jellemzően 40-50%-tól adják meg a ketteset. Így még mindig jogosnak tartom a 2,4-re a bukást Erdélyben.


A többihez nem tudok hozzászólni.


5. voltam

2021. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy 2,4-re nem is tudja megbuktatni a diákot, mert a 2 fölötti átlagra már meg kell adnia a kettest. Azt pedig nagyon kétlem, hogy valaki 11 egyest kapott 1 órán. Az órán való meg nem jelenésért, aki egyest ad, az gondolom csak akkor teszi/teheti meg, ha nem igazolják a hiányzást, és akkor gondolom órai munka egyesnek írja be.
2021. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2021. febr. 11. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehetnek ilyen elfajult esetek, bár ilyenkor a szülő rögtön az Ombudsmanhoz fordul.


Sajnos tényleg vannak olyan tanárok, akiknek a gyerekek vegzálása és az erőfitogtatás a fő (egyetlen?) örömforrásuk.


Elvileg nem buktathat 2,4-re, gyakorlatilag a törvény megengedi, hogy az átlagtól eltérő jegyet adhasson, HA szakmailag meg tudja indokolni ÉS a tantestület is elfogadja. Így lehetett például a 3-as válaszoló osztálytársa 5-ös 2-es átlaggal (bár az is tény, hogy nem szakmai alapon kapta meg). Lefelé irányba tényleg csak akkor alkalmazza ezt egy tanár, hogyha lelketlen, és akkor is kerül elfogadásra a tantestület részéről, hogyha valami nincs rendben náluk.

2021. febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!