Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a II. Kerületi...

Vélemények a II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokat osszátok meg! Milyen az oktatás színvonala, a suli közössége? Melyik a legjobb tagozata?

2021. febr. 11. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ide járok, most vagyok 12.-es és a bátyám is ide járt. Én nagyon szeretem, aki komolyan akar tanulni, annak itt meg van a lehetősége. Az nem igaz, hogy csak sznobok járnak ide, a mi és a bátyámék osztályában is vannak, voltak tök normál gyerekek. Az iskola szép helyen van, szép az épülete is, nekem ez is fontos volt, amikor középsulit választottam. A tanárok között van mindenféle, jó, nagyon jó, vagy nem olyan jó, de ez minden sulinál igy van. A lényeg úgyis az, hogy 11.-től milyen fakultációt választasz a tovább tanulás miatt, akkor meg általában a legjobb tanárokat kapod meg. A közösség is szerintem elég jó, hamar kialakultak a baráti körök. A suli jól felszerelt, a kertje is nagyon klassz, ott vannak a kinti tesi órák. Amúgy a mi osztályunk nagyon hajtós, a bátyámé lazább volt, de simán felvették az egyetemre őt is, mert 12.-ben nagyon nyomták őket is a tanulásban.
2021. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Milyen tagozatra jársz/járt a bátyád? A történelem tagozat milyen?
2021. febr. 12. 10:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4,8-4,9 volt az átlagom, bár én sok mindent csináltam suli mellett (sport, zeneiskola, nyelvsuli). Sokat kell tanulni, szorgalmasnak kell lenni. Történelem, irodalom, nyelvtan minden órán feleltünk és nagyon gyorsan haladtunk az anyaggal. Töri szakos osztályba jártam, minden tanév februárjában befejeztük az adott év könyvét, a maradék hónapokban pedig érettségis feladatokat vettünk.

Mindenből indul fakultáció (meglepő, de van olyan gimi ahol nem), ami úgy működik, hogy nem délután plusz órában kell bejárnod, megvárni a faktot, hanem szétválasztják a faktosokat és ugyanabban az órában lemegy a fakt is, mint másnak a rendes óra.

Az épület nagyon szép és hatalmas. Van fizika, kémia, biosz előadó, két kinti kosárpálya, focipálya, teniszpálya. Jó a büfé, pizza, toast minden van (régen háromszög alakú sushi is volt:)).

Nyelvtanulás, én nagyon ajánlom, hogy valaki 6 vagy 5 osztályosba menjen, mert nagyon jó a nyelvtanítás. Húgom 12.-es francia a második nyelve, abból érettségizik, jelenleg oktv-zik franciából, most bent van a második körben.:)

A külföldi tanulmányutak is nagyon jók szoktak lenni, de ez nem kötelező (Franciaország/Belgium, Anglia, Olaszország, Spanyol szigetek stb.). 11-12.-ben minden osztály Erdélybe megy osztálykirándulásra.

Szerintem elég erős suli, mindenkinek a legjobb egyetem a cél. Van 1-1 kivétel, de ők általában egy évet halasztanak és utána mennek egyetemre.

Sokan mennek külföldre egyetemre, itthon orvosira, jogra, gazdasági szakokra.:)

2021. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
melyik osztályba jársz a Móriczban?
2021. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy töri szakosba jártam, már végeztem 2018-ban. De a húgom most végzős.
2021. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
és megkérdezhetem hogy ki a húgod? én is oda járok csak azért kérdezem
2021. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 csutora73 ***** válasza:

Sziasztok!


Felvettek a Móricz termtud-matekos osztályba. Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki kevésbé tanulás-orientált, akkor ezt valamennyire tolerálják az iskolában, vagy kiteszik?

2021. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát. Maga a gimi nem rossz, sőt nagyon jó, csak nekem nem volt szerencsém. Az osztályomba idióta, bunkó emberek jártak, úgyhogy én kilencedikben el is mentem onnan (hatosztályosba jártam) a Városmajoriba, ami isteni volt, imádom, most vagyok végzős ott. De amit a Móriczról el tudok mondani (az osztályomon kívül), hogy nagyon szép, jól felszerelt, remek környéken található gimi. Az osztályok is jók, az A például egy nagyon kedves osztály volt (én B-s voltam), őket nagyon bírtam.
nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csutora73 ***** válasza:
Köszönöm szépen a sok információt. Időközben már eljött a fakultációválasztó év, ami nagyon kemény, főleg, hogy kitalálta a gyerekem, hogy ő a gitározást választja. Az angliai nyelvtanulásra nem akart menni sajnos és be is telt. Ami neki nagyon gyenge az az angol tanítás, 2.5 év alatt ez a negyedik angoltanárjuk és az elöző hönspokig be sem járt, nem haladtak semmit, a kezdőbb csoport utolérte őket. Nem tudom, hogy fog nyelvvizsgát tenni, mert rossz a hozzáállása a gyereknek a tanuláshoz, de a sok tanár váltás sem valami motivaló. Aki angolos volt melyik nyelvvizsgát tette le és hova járt előkészítőre B2-es szintre? ECL vagy Euro?
nov. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
#9, a bátyám a B2-t akarta letenni, semmit nem készült rá, és végül sikeresen letette a C2-t. Szóval én sajnos ebben a témában nem nagyon tudok mondani semmit.
nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!