Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másoknál hogy íratnak online...

Másoknál hogy íratnak online dolgozatot?

Figyelt kérdés

Nehezebb, könnyebb? Jobb jegyeket lehet szerezni?

Nálunk tök rossz mert nehezebb mint hagyományosan a dogákat úgy állítják be, hogy 3 percig lehet csak megnyitni, lepontoz a rossz válaszért és nincs rá mindig elegendő idő. 50%-tól jár a 2-es, egész 0-tól adják csak meg a jegyet. Sz*r az egész. Másnál ez, hogy van?



2021. febr. 12. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon stresszes:( nálunk moodle-ben van, időre megy, s nálunk is le vonnak pontot, ha több rosszat jelölsz be. Én nagyon nem szeretem.
2021. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Abszolút tanárfüggő.

Van, aki a Redmentában hisz, persze a Redmentán jóformán csak tesztszerű dolgozatokat lehet csinálni.

Van, aki kiadja, és tól-ig vissza kell küldeni (általában 1 órát = 60 percet adnak a leírásra, fotózásra, visszaküldésre).

Olyan is van, akinél be kell menni az iskolába megírni a dolgozatot. Viszont ők csak témazárót íratnak.

Egyik ismerősnek volt olyan biológia témazárója Redmentán, hogy volt vagy 60 kérdés és adott rá 35 percet, ráadásul kifejtős feladat is volt. Na, az a tanár nem volt normális... Ez egy általános iskolás történet volt, szóval a szülők reklamáltak. Annyi gerinc volt a tanárban, hogy engedte újra megírni, ugyanazok a kérdések voltak, és 35 helyett 45 percet adott, viszont az újraírási lehetőség előtt úgy fél órával szólt. Az ismerősömnek volt annyi esze, hogy lementette a kérdéseket és doga után megoldotta őket, hátha az anyjának a cirkusza hatással lesz a tanárra, és bejött neki.


És olyan is van, aki nem írat dolgozatot, csak kiad feladatokat, és azokat osztályozza. Szerintem ebben a helyzetben ez a leghumánosabb megoldás.

2021. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%

Quizizz-en írat a legtöbb tanárxd

De van redmentás is és aki feleltet kamerával

2021. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok. Nálunk ugye biológiából szokott a tanár csak redmentában dolgozatot íratni, és ennyi. De ha valaki leakarja, simán le lehet csalni, de szerintem a tanárt sem érdekli annyira, mert az osztályból csak 1 ember fog talán érettségizni biológiából. Szóval na, néha irat dolgozatot Redmentában, de ennyi. És kb. más tanár a biológiatanáron kívül nem is irat dolgozatot. Matekból néha, de ott mindig az van, hogy ugye kiadja a feladatot, és ad 45-60 percet rá, és ugye le kell fényképezni a füzetedet, hogy miképp oldottad meg, és visszaküldöd.


Történelemből feleltetni szokott kamerával, és néha dolgozatra behív az iskolába. Magyarból még soha nem feleltünk/írtunk, csak beadandókat. Angolból is feleltet, dolgozatot nem nagyon irat, ahogy németből sem. És kb. ennyi. Szóval mondhatjuk azt, hogy mi leginkább felelünk, dolgozatot nem annyira írunk. Amúgy az online dolgozatoknál nyilván könnyebb jobb jegyeket szerezni, gondolom nálunk ezért is inkább a felelésre vannak ráállva a tanárok (tavaly tavasszal több dolgozatot írtunk, de szerintem ott pl. a történelem dolgozatoknál sokaknak feltűnően jól sikerült, és ezért letett erről a töri tanár, és inkább feleltet)


De amit te írtál kedves kérdező, hogy neked mi a problémád vele, az teljesen érhető. Nagyon örülök, hogy nálunk nincs ilyen, inkább felelek, minthogy ilyen hülye dolgozatokon rontsam el.

2021. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Na, egy kicsit rácáfoltam magamra a válaszomban. :D Szóval ugye írtam, hogy "amúgy az online dolgozatoknál nyilván könnyebb jobb jegyeket szerezni". Most na, most ezalatt azt értettem, hogy mi pl. amilyen töri dolgozatokat írtunk tavaly, ott egyértelműen nagyon könnyű volt jó jegyet szerezni, nem volt olyan sok kérdés, viszonylag sok idő volt rá, szóval aki akarta, letudta csalni.


Viszont amit te írtál, hogy lepontoz a rossz válaszért, stb, az nyilván eléggé nagy kicseszés az emberrel.

2021. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista vagyok. Nálunk tárgyfüggő. Van amelyik egyszerűbb így, viszont van ami pont emiatt nem sikerült, mert nehezítenek és kevesebb idő van megoldani. Bár szerintem a legtöbb helyen így van.
2021. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves egyetemista vagyok. Nálunk is változó. Van, aki egy 10 perces igaz-hamis tesztet irat, vagy olyat, ahol négy lehetőség közül lehet választani. Sőt, olyan is volt, aki időlimitet sem állította be. Ezek nyilván könnyebbek voltak, mintha élőben megírtuk volna. De olyan is van, ahol a választok között nem lehetett visszalépni, ha valamire válaszoltál, annyi volt. Itt csomóan kifutottak az időből, mert nem tudtuk, milyen hosszúak a feladatok (volt, ahol megadott lehetőség közül kellett egyet beírni, volt, ahol magadtól kellett tízet), vagy például nekem sok időm maradt, mert mindent hamar befejeztem, hogy tuti ne fussak ki az időből, végül még maradt hét percem, amit simán rá tudtam volna szánni másra.
2021. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!