Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha gimnáziumban idegen nyelvi...

Ha gimnáziumban idegen nyelvi képzésre megyek, attól függ tudnék csinálni pl. biológiából érettségit? Ezek a tagozatok most hogyan működnek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármiből tehetsz érettségit, a tagozattól függetlenül.
2021. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aha értem, szóval ha nyelvi tagozatra megyek akkor biológiából is és kémiából is lehet? Bár azt olvastam hogy csak 1-et lehet választani? Bocsi, de nem tudom, hogy ez hogyan megy, csak tetszik egy iskola és nincsen általános tagozata, úgyhogy nyelvire mennék, de nem tudom, hogy mi szeretnék lenni
2021. febr. 15. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen tehetsz két tárgyból is érettségit és te is választhatod ki azt, hogy miből szeretnél ;)
2021. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a tagozatnak annyi a jelentősége, hogy az adott órákból több van az órarendben, illetve mivel többen érettségizünk az adott tárgybó, nekünk külön van a fakultáció a többi osztálytól.
2021. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is nyelvi tagozatos suliba jártam. Járhattam ettől függetlenül faktra bioszból és kémiából is, viszont ott nem kaptam meg azt a szintet, amivel jó érettségit tehettem volna, különtanárhoz kellett járnom,mert a suli nyilván a nyelvi tárgyakból volt erős. Van bőven nyelvvizsgám, ami hasznos, viszont utólag belegondolva jobb lett volna egy ezen tárgyakban erős iskolába járnom.
2021. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó írt, az tanárfüggő is szerintem, mert van aki odafigyel arra, ha van olyan az osztályban, akinek a tárgyból tervei vannak. Nálunk tagozaton csak olyan van aki vagy emeltezik, vagy nem érettségizik, és a tanár a nem érettségizőknél is erőlteti a a közepes anyagot, és alap órán kb a közepeset vesszük, pedig vannak hiányok bőven emelten is...
2021. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Egyetértek,nyilván tanárfüggő. Nálunk az volt, hogy faktra az járt bioszból, aki erős közepet akart. Kémia emelten kevesen voltunk, ott komolyan is vette a tanár, de sajnos meglatszott az eredményeken a kevés óraszám és hogy a német tárgyaink nagyon elnyomták ezeket. Meglehet, hogy más iskolában a biosz kémia is erős, csupán kevesebb százalék esélyt látok rá.
2021. febr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!