Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veszprémbe Pannon Egyetemhez...

Veszprémbe Pannon Egyetemhez melyik kolit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg szeptembertől itt fogok tanulni, érdekelne a tapasztalat, vélemény az ottani kolikról.

Első sorban a Központi Kollégium és a Jedlik Ányos érdekelne. A Nereus pedig ahogy látom elég messze van...


2021. febr. 15. 13:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve meddig kell jelentkezni úgy hogy most kezdem majd az egyetemet?
2021. febr. 15. 13:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kolis, de pár szaktársam igen, így az általuk mesélteket tudom csak tolmácsolni.

Általában a KK (Központi) és Magi (Magister) kerül elsőbb helyekre. Az előbbit a társaság és az egyetem közelsége (körülbelül talán 7 percről lehet szó) miatt választják. Bulik is vannak szép számmal (de ugye nem vírus idején), és pörög ott az élet elég rendesen. Több a program és a blokkokban is többen laknak. A Magi esetében már nagyobb távról is van szó, de cserébe kényelmesebb, kevesebben vannak egy blokkban és korszerűbb. Állítólag olcsó és isteni a büféjük :D

A Nereus meg lent van a Balaton partján. Nagyon szép a kilátás, csak hát busszal vagy 20 percre van az egyetemről.. kevés is a program, meg nagyon elkülönülnek így a kolisok a többiektől.

Nekünk, ha jól emlékszem, augusztus körülig kellett jelentkezni (gólya vagyok és nem kértem kolit) és mintha postán küldtek volna a többiek jelentkezést. De a Neptunban is van ilyen fül, azt hiszem onnan kellett valamit letölteni. Július vége felé kezdenek majd ilyen üzenetekkel bombázni, ott szerencsére részletesen leírnak mindent.

Jedlik-ről nem tudok nyilatkozni, viszont azt hiszem pár tesis foglalkozást tartanak ott.

[link]

Nem tudom nézted-e a honlapot, de inkább kiírom, hátha van még rajta plusz infó.

2021. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolód annyiban kiegészíteném a Nereus kollégiummal kapcsolatban, hogy a pályaudvartól van ~20 percre a koli, de onnan még le is kell sétálni, ami kb 15 perc tempótól függően, így körülbelül 45 perc, ami azért nem kevés.
2021. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A Magis büfé tényleg olcsó és nagyon jó. :D Az első és második válaszoló teljesen korrekten leírt mindent, én is csak megerősíteni tudom ezeket.
2021. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!