Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikortól rúghatnak ki egy...

Mikortól rúghatnak ki egy tanárt, vagy történhet osztályfőnök/tanár váltás?

Figyelt kérdés
A jelenlegi szituáció az, hogy a drága osztályfőnökünk, nos nem éppen a legmegértőbb az intézményben. Gyakorlatilag olyan dolgokat kér számon amit nem hogy el se mondott, de álmába se gondolt rá amíg ki nem pattant a fejéből, hogy már pedig ő mondta. Amikor tanítania kéne akkor gyakorlatilag kiad egy feladatot, és mint aki jól végezte dolgát, ott hagyja a gépet mint második világháborús veterán a harc Mezőt, de amikor meg is próbálna valamit oktatni érződik, hogy az egyetem melletti lepukkant szovjet kocsmába járt inkább, mint tanulni, értem én, hogy én nem vagyok annyi ideje a "szakmában" mint ő, de attól még meg kéne tudnom ítélni, ha valaki nem tud valamit jól átadni. A másik része amiért nem a legfényesebb vele a kapcsolatunk, az, hogy szeret lekúrni minket, értsd porig aláz, ha valami nem úgy van ahogy ő azt gondolta. Na most persze ez azt jelenti, ha valaki nem válaszol egy olyan kérdésére amit ő "tanított", na hát akkor nekünk annyi. Ha valakit személy szerint szólít fel és nem tudja a választ akkor leüvölti a fejét. Persze be lehetne tudni, hogy a hülye diák nem figyelt az órán, na de 30-an nem lehet, hogy senki nem emlékszik. Emellett rendkívül jó példát mutat nekünk azzal, hogy úgy káromkodik mint egy lecsúszott kocsis, órákról rendszerint 8-10 percet késik, de ha valaki az ő órájáról késik úgy lekúrja, hogy az nem igaz. Ha nem múlna ezen semmi azt mondanám jó legyen, de ez így nem oké. Mit lehet tenni ezzel kapcsolatban, milyen lépéseket tehetnék, az, hogy beszélj vele, nem játszik 30 éve van az ipse az iskolában, volt vagy 5 osztálya. Akikkel beszéltem róla, azt mondták régóta ilyen. Persze elég sok pletyka is terjed az öregről, de azokat nem említem meg mivel nem tudom, hogy van-e valóság alapja.

#iskola #osztályfőnök #Rossz tanár #minősíthetetlen osztályfőnők
2021. febr. 15. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Igazgatónak írjatok egy levelet. Mit tanít ez a gyöngy?
2021. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nagyon átérzem a helyzetet, mert gimiben mi is így jártunk annyi különbséggel, hogy nem volt az osztályfőnökünk, viszont történelmet tanított, ami ugye érettségi tárgy. Semmit nem tanított, üvöltött állandóan, megalázott mindenkit, számonkéréseken olyanokat kérdezett, ami még a könyvben sem volt benne. Közösen összefogtunk, diákok és szülők egyaránt. Szóltunk az osztályfőnökünknek, aki azt javasolta, hogy írjunk közös levelet az igazgatónak. Ez meg is történt, viszont semmit nem értünk el vele, mert a tanár csak még jobban megutált minket, innentől kezdve meg nem kell bemutatni mit kaptunk...érettségi évében az utolsó napig bukásra álltunk töriből. És a tanárnak nem ez volt az egyetlen esete, állítólag pletykák szerint a kollégáit is fenyegette és ez ellen sem tettek semmit. Szóval véleményem szerint lehet próbálkozni azzal, hogy segítséget kértek, viszont legyetek nagyon óvatosak, nehogy úgy jártatok, mint mi. Sajnos ezekben az esetekben nagyon sokszor nincs megoldás, el kell fogadni, hogy ez van.
2021. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk volt egy tanár, aki ellen 4 osztály szinte összes szülője (90% felett) írt petíciót az igazgatónak hogy távolítsák el.

4 osztály összes szülője!

És semmi a világon nem történt. Én azóta érettségiztem, a tanár azóta is ott van.

2021. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
#3 azért nem távolították el, mert ez nem így megy. Írhattok az igazgatónak, de nem az igazgató a munkaadója a tanárnak, azaz a kirúgásának kérdésében nem ő dönt, hanem az iskola fenntartója, vagyis a tankerület. Az igazgatónak csak annyi szerepe van ebben, hogy tájékoztatja a tankerületet, ha valami probléma van egy tanárral. De még így is nagyon nehéz egy kinevezett pedagógust kirúgni, ehhez kb. az kell, hogy rendőrségi eljárás legyen ellene, tehát kb. valamilyen bűncselekményt kell elkövetnie. Azt, hogy nem tanít, nehéz bebizonyítani, és ilyen esetben is a tankerület vizsgálja ki az ügyet, esetleg fegyelmi eljárást indít, de még ekkor sem rúgják ki.
2021. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen a matek tanár.

Kamu indokkal nem tart órákat, szarul tanít stb...

Egy tanártól hallottam, hogy azt beszélik, hogy ki lesz ba.szva a suliból.

2021. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!