Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért jellemző,...

Magyarországon miért jellemző,hogy egyes oktatóknak , akik állami intézményben oktatnak,olyan jogaik vannak, mint régen egy szovjet kiképzőtisztnek?

Figyelt kérdés

Én pár éve diplomáztam, de csak most jutott a fülembe,hogy az egyik rettegett oktatót kirúgták a volt egyetememről.


Rengeteg panasz volt rá, az idősebb diákok részéről is, meg akik ott végeztek azok részéről is.

Az élelmesebb diákok, főleg HÖK tagok mászkáltak a dékánhoz, meg a rektorhoz is, de semmi nem történt.



A tantárgy a mechanika volt.

Az oktató borzalmasan oktatott, a beszédjét alig lehetett érteni.Az írását nem lehetett elolvasni, amit felírt a táblára feladatok levezetései olvashatatlan volt.A jegyzetei meg érthetetlenek.

Vizsgán meg többet követelt, mint amit leadott.A számításoknál meg csak a saját maga kis metódusait fogadta el.

Akik amúgy kenték-vágták a mechanikát, vizsgán ők sem mentek át elsőre.Ők voltak a csoport 10-15 százaléka.

Én négy darab egyest kaptam belőle, ötödikre lett meg.


Egyébként sokan "kifényképezték" okostelefonnal és az okosabbak, akik a 10-15 százalékban voltak, megcsinálták, majd visszaküldték.Az oktató nem nagyon figyelt ilyenekre vizsgakor.



A lényegre visszatérve, az eset azt mutatja,hogy sok-sok diák szavát agyonütötte egy darab alkalmatlan oktató szava.Sok oktató még mindig kiskirály és egyáltalán nem képesek az önkritikára.



Megmondom őszintén, szerintem valami nagy ember, államtitkár vagy hasonló szintű valaki gyerekével kezdett el szívózni, az illető meg elpanaszkodta a politikus szülőjének, az meg intézkedett.Az egyetemi vezetőségből nem nézem ki,hogy önszántukból kirúgják csak a diákok kedvéért.


2021. febr. 15. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyetemi autonómia.
2021. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!