Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a humán irányt szeretném...

Ha a humán irányt szeretném választani, melyik szegedi gimnáziumot érdemes megcéloznom?

Figyelt kérdés

Tudom, már le kellett adni a jelentkezéseket, de majd lesz még lehetőség változtatni rajta, ha esetleg úgy adódik.

Jelenleg nálam az első helyen a Ságvári irodalom tagozata szerepel, majd a második a Radnóti, humán irányultsága.

Hátulra beírtam mentőnek még a Deák és a TIG magyaros osztályait, de oda annyira nem húz a szívem.


A két elitgimi közül azért az SG van előrébb... Lényegtelen, hogy miért. Tapasztalataimra alapozva sokkal szimpatikusabb volt, mint a Radnóti, de nem szeretném így elkönyvelni magamban azt sem.


Illetve úgy hallottam, hogy a Ságvó magyaros osztályai kiemelkedően sikeresek, de nem kizárt, hogy az RMG is hasonló alapokat tudna adni.



Mi a ti véleményetek?

Lehetőleg tapasztalatokkal alátámasztott választ írjatok, kérlek, és ne szidkozódó, káromló megjegyzéseket, mert fájdalmasan sok sértett gimnazista gondolatait hallottam már, és nem szeretném azt gondolni, hogy a két intézmény tényleg halálos ellenségekként tekint egymásra.


/Az írásbelim összesen 88 pont lett amúgy, ha számít jelenleg/



2021. febr. 17. 21:08
 1/7 anonim válasza:
Én is most vagyok 8-dikos. Azt szeretném kérdezni hogy végül mi lett? Voltál szóbeliken? Hogy mentek? Most melyik suli a szimpatikusabb?
2021. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, voltam a szóbeliken :) Mindkettőn maximális pontszámot értem el, éééés azóta egyértelművé vált számomra, hogy a Ságvárit választom.

A Radnótival azóta csak negatív élményem volt, (a rangsort kivéve, lévén ott sikerült egy szép helyezést elérjek) ellenben az SG, amelyikbe... Nos, beleszerettem :D

2021. márc. 14. 13:56
 3/7 anonim válasza:
Gratulálok! Hányadik lettél a rangsorban? Milyen negatív élményeid voltak a Radnótiban?
2021. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, nem írnám le ide az élményeimet, ha nem baj, nem szeretném ezzel befolyásolni mások döntésést. ^^"
2021. márc. 14. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kettő közül kell választani, akkor a Ságvári mindenképp. De a Tömörkényt is nagyon Tudom ajánlani. A Deákot meg semmiképp, inkább a közösség az ami elég toxikus. Bar ex változhatott azóta. Sőt, valószìnű változott.

Az eredményedhez meg gratulálok.

2021. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. márc. 16. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok hozzá ügyes vagy!

Egy apró észrevétel a későbbiekben felvételizőknek: bármelyik suliban megtalálhatod a neked tökéletest. Azt nézzétek, hogy mennyire éreznétek ott jól magatokat, hiszen a mindennapi kedvetek befolyásolja leginkább a tanulási szokásaitokat, lelkességeteket.


Egyébként ami konkrétan a szakokat illeti, a Radnótiban alaposabb, mélyebb tudást kaptok, ezáltal több munkát is igényel. A Ságváris humán szakon sajnos egyre több az olyan diák, aki általános tagozatnak tekinti ezt a szakot. Tapasztalatból mondom, hogy egy céltudatos, felfelé húzó közösségben sokkal könnyebb tanulni, mint ott, ahol sokan megelégszenek egy hármassal.

(Zárójelben megjegyzem csendesen, hogy a ságváris ismerőseim egytől-egyig radnótis magántanárokhoz járnak)


Valamint feltétlen menjetek el nyílt napokra, ott beleszagolhattok a légkörbe, a választásnál pedig hallgassatok a szívetekre! :)


Ja és személyes tapasztalatom szerint kifejezetten jó a kapcsolat a két suli diákjai között :))

2021. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!