Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan nehéz bekerülni a...

Miért olyan nehéz bekerülni a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre ha a diplomájukkal majdnem fele annyit lehet keresni, mint egy kamionsofőri vagy buszvezetői munkával?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Talán azért, mert van aki nem kamionsofőrködésből vagy buszvezetésből akar megélni hanem zenélésből, legyen az bármennyi pénz is.
2021. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A te pályaválasztásodnak semmi köze nem volt az érdeklődési területedhez, kérdező....???


Ha valaki valamiben tehetséges, az nem fog elmenni wc-pucolónak, vagy bármi másnak - csak azért, mert az jól fizet...

2021. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert korlátos a hely, és ehhez képest sokan jelentkeznek. A legtöbben valószínűleg zenész családból származnak és/vagy kisgyerek koruk óta zenélnek. Feltehetően nem arról álmodnak, hogy kamionsofőrök legyenek, hanem hogy mondjuk az Operában hegedüljenek.
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Te csak legyél kamionsofőr, ennyi intelligenciával.
2021. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Senkit sem akarok elkeseríteni, de onnan van művész diplomám, és csupán tényt kérdeztem meg, miért van úgy, ahogy. Nem értem miért kell rögtön a legrosszabb indulatot feltételezni egy kérdésről, mikor csak áldozatként kérdeztem, persze az más kérdés, hogy legalább azt csinálhatom, amit szeretek. A társadalmi jelenség viszont figyelemre méltó, és nem normális.
2021. febr. 27. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott végeztem klarinét - zeneszerzés szakon. Igen, kegyetlen nehéz volt a felvételi és maga a képzés is, de megérte. Jelenleg szimfonikus zenekarban vagyok szólista, fúvóskurzusokat és koncerteket tartok (jelenleg online), és zongorakíséretesemmel is szoktunk egyéni koncerteket tartani. Legrosszabb hónapomban is fél millió körül keresek. Most gondold végig, ha még mimden koncert és kurzus is összejön egy hónapra....

Ez egy művészeti, értelmiségi pálya, rengeteg szaktudást és munkát követel. Az egyetem nem engedhet ezekből a követelményekből, hiszen nekik is az a céljuk, hogy hozzáértő, tehetséges hallgatókat vegyenek fel.

2021. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!