Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire bántátok meg a...

Mennyire bántátok meg a továbbtanulási döntéseteket? Ma mást választanátok? Mennyire mást?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok még. Kb. 5.-6. félév környékén kezdtem el megbánni a döntésemet. Engem lelkileg viselt meg, akkor összegyűltek a dolgok, akkor és ma is úgy érzem, hogy ez az egész nem ért volna ennyit, hogy emberileg tönkremenjek benne. De nem szálltam ki, mert már megtörtént.

Plusz azért nem teljesen olyan a szakma, mint amit elképzeltem, ha több rálátásom, tapasztalatom lett volna, más hivatást választottam volna, de ugyanebben az ágazatban.


2021. febr. 18. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közgázon vagyok. Azért választottam, mert egyformán érdekeltek a humán és a reál tárgyak, és úgy gondoltam, ez a szakirány pont a kettő találkozási pontján. Az első év végén jöttem rá, hogy két szék közt a földre estem, és bánom, hogy sem az irodalom, sem a matematika szakhoz nem volt elég bátorságom.
2021. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én diplomázás után bántam meg, mert nem találtam olyan állást, amit elvileg ezzel a diplomával kellett volna. (Legalábbis, amit az egyetem ígér, hogy mire lesz jó a végzettség..) Már bánom, hogy nem inkább valami klasszikus egyetemi szakra mentem, mint pl. a jog, amivel sok irányba lehet menni, de az biztos, hogy állása lesz vele az embernek.
2021. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező! Ugyanúgy vagyok én is. Elkezdtem egy alapszakot mert akkor az tetszett, de igazából rálátásom nekem sem volt. Közben rájöttem hogy mindez mégsem nekem való. Aztán egyszerűbb volt elvégezni mint abbahagyni. Nem is dolgoztam benne egy napot sem. A gyerekkori álmom a tanítói pálya volt, de nem mertem belevágni, aztán el is maradt. Munkahelyem miatt most egy mesterképzést csinálok, tavaly pedig belekezdtem (végre) a tanító szakba. Igaz már nem 20 éves vagyok, de belevágtam az álmaim megvalósításába. Mindig azt mondom, hogy sosem tudni, lehet csak tanítani akarok majd és semmilyen más munka nem fog érdekelni.


Kitartást kívánok mindenkinek aki ugyanúgy ebben a helyzetben van, mint Te, és bátorságot hogy bele tudjatok vágni az újba, ha úgy érzitek készen álltok a változásra.

2021. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
84%
Közgázos vagyok én is. Igazából nem bántam meg még, remélem nem is fogom. Ha megbánnám bajban lennék, hiszen más szakon még több bajom lenne. Szóval igazából ha elképzelem magam máshol, ennél több bajt látok.
2021. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszamehetnék az időben, nagyon mást választanék. Sajnos 12.-ben még nem tudtam, egészen pontosan mi érdekel, és biztosra mentem, olyan szakot választottam, ahova jók voltak a kedvenc tantárgyaim. Ma már máshogy csinálnám, inkább "szenvednék" kicsit az érettségire, de olyan szakra mennék ami hasznosabb és több vele az elhelyezkedési lehetőség.
2021. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én most megyek. Kicsit parázok tőle és nem tudok dönteni.
2021. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%
En most kèz ès láb ápoló szakon vagyok. Viszont változtatni szeretnèk mindenkèpp de nem olyan nagy változás, ugyanugy maradok a szepsegiparba, csak fodrasznak szeretnek majd at menni.
2021. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!