Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakmát választanátok?...

Melyik szakmát választanátok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kozmetikus vagy fodrász vagy óvónő vagy ha többet kéne választani akkor melyikeket kombinálnátok.(férfi válaszolók női fejjel gondolkodjanak.) Köszönöm a válaszokat!!!!:)

2017. aug. 22. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Amelyik vonz, és amelyikhez tehetségem van. Ja, női fejjel? Akkor azt, ahova a barátnőm megy.
2017. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt amelyik jobban érdekel, amelyiket közelebbnek érzed magadhoz. A kozmetikus és a fodrász igazából kevésbé necces, bár ott is kell az, hogy az embernek jó szeme és kézügyessége legyen hozzá, de a többit szerintem meg lehet tanulni. Kevésbé szükséges az, hogy jól tudj bánni az emberekkel, jó legyen a kommunikációs képességed mert nyilván ez is hozzátartozik, hiszen mindketten emberekkel dolgoznak, de szerintem nem ez a lényege. Valamint azt is figyelembe kell venni, hogy azért elég telített a szakma, rengeteg a kontár, aki azt hiszi, hogy attól, hogy elvégzett egy OKJ-t már rögtön mindenhez ért és meg tud csinálni, holott ezeknél a szakmáknál ez szerintem nagyon nem így működik...Minden a gyakorláson múlik, ahhoz pedig az kell, hogy az embert valóban érdekelje a területe. Szóval, szerintem ahhoz, hogy valaki tényleg tudjon ezzel boldogulni és ne csak az 500. fodrász legyen a városban, ahhoz tényleg tenni kell és tanulni, képzésekre járni stb., hogy folyamatosan fejlődj és lépést tudj tartani a trendekkel.

Az óvónő pedig már egy másik kategória. Oda tényleg az kell, hogy valaki szeresse a gyerekeket mert azt máshogyan nem lehet kibírni...Egyszerre kell 20 gyerekkel foglalkozni, oda figyelni rájuk és ez hatalmas felelősség. Nincs az, hogy ez a gyerek nem szimpatikus és akkor vele kevesebbet foglalkozol, hanem mindenki egyenlő. Fel kell készülni arra, hogy nem minden gyerek egyforma, vannak problémásabb gyerekek, de akár "extrémebb" esetek is előfordulhatnak (pl. autista, szellemi fogyatékos). Tudni kell bánni a szülőkkel is, ami megint nem egy egyszerű dolog...és még sok mindent tudnék sorolni. Emellett pedig a szakmai része sem egyszerű, folyamatos tanulás és fejlődés, ugyanúgy vannak továbbképzések, új módszerek-programok. Nekem anyukám óvónő, szóval valamilyen szinten belelátok ebbe és én úgy nőttem fel, hogy eszembe nem jutott egyszer sem, hogy ilyen pályát válasszak mert én biztosan nem tudnám ezt végigcsinálni. Rengeteg idejét erre áldozza fel, otthon is sokat dolgozik, nagyon sok az adminisztráció is... Ennek ellenére ő imádja és még nagyon sokan mások is, tehát most ezzel nem elrettenteni vagy lebeszélni akarlak, csak sokan ezt úgy képzelik el, hogy van egy csomó aranyos kisgyerek, akikkel játszani kell és közben az óvónénik elkávézgatnak meg beszélgetnek, holott szó sincs róla.


Azt válaszd, amelyik jobban tetszik, amelyik jobban érdekel, amelyiket szívesebben végeznéd és akkor nem lesz baj mert élvezni és szeretni fogod a munkádat. Ha párosítanom kellene, akkor a kozmetikus+fodrász a legkézenfekvőbb, hiszen ezek közel állnak egymáshoz, de akár az óvónővel is párosíthatod bármelyiket, bár nem biztos, hogy jutna rá időd mondjuk másodállásként. Szerintem óvónőként könnyebb elhelyezkedni, de fodrászként és kozmetikusként sem lehetetlen, tehát szerintem ne ez legyen az elsődleges szempont.

2017. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát először is, mennyire vagy jó tanuló? Mert ugye az óvónői az főiskola, a másik kettő meg szakma. Én, hogy őszinte legyek egyiket se választanám, pedig szeretem a gyerekeket. Viszont most hogy bevezették ezt a pedagógus életpálya modellt eléggé kiszúrtak az óvónőkkel. Első évedben mikor dolgozni kezdesz, nem lehetsz teljes jogú óvónő, csak gyakornok egy tapasztalt mellett, ami ugye azt jelenti hogy nem is a rendes fizud kapod meg. Ezek után meg ha többet szeretnél keresni, portfóliókat kell teljesítened kötelezően, most nem tudom hány évente, de ebben elég sok munka van, de ezek nélkül nem léphetsz szintet.

Ráadásul most már semmilyen fegyelemezési eszköz nem áll az óvónő rendelkezésére a sok elkényeztetett anyuci szeme fénye gyereknél. Maximum büntiszék vagy rászólhatsz de csak kiröhög esetleg meg is rugdos(volt már rá példa). Ráadásul a legtöbb szülő nem is partner.


Kozmetikus-fodrászból meg Dunát lehetne rekeszteni, és elég nagy összegű tőkére van szükséged ahhoz hogy szalont nyithass, valamint ezeknél is állandóan fejlődni kell, fizetős továbbképzésekre járni. Persze akkor ha pénzt is szeretnél keresni.


Valami más ami érdekel esetleg?

2017. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!