Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok véleményt írni az...

Tudnátok véleményt írni az Újlatin nyelvek és kultúrák - román és román nemzetiségi szakokról? Kell előzetes nyelvismeret hozzájuk vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék több információt róluk kapni,főleg személyes tapasztalatokat. A román és a román nemzetiségi szakirányok között sok különbség van? :)

Köszönöm előre is a választ!



#egyetem #szak #román #románnemzetiségi
2021. febr. 20. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én is romanisztikás vagyok (spanyolos) az ELTE-n, úgyhogy egy keveset tudok a romános szakokról. Előzetes nyelvtudás nem szükséges, a nyelvfejlesztéseken tanítják meg a nyelvet (első két félévben nagyobb számban van, hogy minél előbb eljuttassák a hallgatót egy középhaladó szintre), vannak nyelvészeti, irodalmi és történelmi tantárgyak is. Nálunk a nyelvi lektor anyanyelvi, és ezért nem árt, ha tudsz angolul mert az első félévben még amíg nincs egy alaptudásod angolul hallgatod a nyelvfejlesztést (habár a lektorunk egyre jobban beszél magyarul). Nagyon kevesen vannak a szakon (minorosokkal együtt 5-10 ember), de ettől szerintem még családiasabb. Ha felmész az ELTE BTK oldalára az oktatás fül alatt találod, hogy "alapszakok, specializációk", ha arra rámész kiadja az összes alapszak tanegységlistáját (ez kvázi egy tantárgygyűjtemény, amiben féléves lebontás és kreditérték szerint szerepel az összes tárgyad) és az újlatin nyelvek és kultúrák fül alatt a román alapszak és a román nemzetiségi alapszak tanegységlistája is ott van, meg tudod mindkettőt tekinteni, esetleg összehasonlítani.
2021. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél. :)
2021. febr. 24. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!