Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ér valamit az idegen nyelv...

How kérdése:

Ér valamit az idegen nyelv érettségi?

Figyelt kérdés
Még régebben logisztikai mérnöki szakra néztem meg, és lepődtem is meg, hogy az idegen nyelvi érettségit nem lehet a 2 fő érettségi egyikébe sem beválasztani(Arra gondolok, hogy míg a fizika, matek stb érettségit komolyan veszik pontszámításnál, az angolt nem). Ez nekem fura volt, mert a logisztikához igencsak elkél az idegen nyelv, de még furcsábbnak találtam, amire a napokban jöttem rá, hogy kb sehol nem fogadják el mint fő érettségit. Ennyire leszarjuk az idegen nyelvtudást? Tudtok olyan karokat ahol beleszámít a 2 érettségi tantárgyad közi az idegen nyelv?

2018. okt. 9. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sok ilyen szak van, kicsit konkrétabban, hogy milyen terület érdekel?

Egyébként gondolom úgy vannak vele, hogy a diplomához úgyis kell nyelvvizsga, szóval nem muszáj már azzal jelentkezni.

A fő nyelv alatt azt érted, hogy emeltnek kell lennie? Mert akkor azok nyilván a nyelv szakok.

2018. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, mint fő érettségi arra gondolok, általában reál oldalon: matek, fizika, kémia stb., míg humán oldalon: töri,magyar az a kettő amit figyelembe, vesznek, de ha van egy magas pontszámú angol érettségid, vagy emelt angolod, akkor azt nem veszik figyelembe, inkább magyar, törit. Ami megmagyarázza miért, vagyunk a lista alján mint eu ország, akik idegen nyelvet beszélnek. Semmi ösztönzés nincs, ahogy látom, jogi, logisztikai stb karokon leszarnak a nyelvismereteddel, 1 emelt szintű nyelvvizsgára, vagy 2 közép szintűre kaphatsz minimális 40 pontot, és ennyi, annál többet még több nyelvem sem.
2018. okt. 9. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja értem, hát azt így nem tudom, de Felvin kitudod bogarászni amúgy.
2018. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a nyelvtanulásra reagálva, szerintem elsősorban a borzalmas általános és középiskolai csapnivaló nyelvoktatása a hibás, szakgimibe jártam, és az érettségin már az nagy szó volt a többségnek, ha eltudta mondani angolul hogy hívják és hány éves. 10+ év angol tanulás után...
2018. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi meglepő azon, hogy a reálképzéseken nem fogadják el a nyelvi érettségit.

A nyelvtudás semmilyen, a reálképzés szempontjából releváns szakmai rátermettséget nem mutat.

Inkább egy segédeszköz a nyelvismeret, mert ha valaki jól beszél egy nyelvet, attól még bőven lehet, hogy az adott reálirányba tökéletesen alkalmatlan.


Ez épp olyan lenne, mintha valaki fizikusnak akarna menni, aztán azt szeretné, ha a történelem eredményeit számítanák be. Tehát ez teljesen irreleváns lenne.

Egyébként meg a diplomához most már egyébként is kell a középfokú C tipusú bizonyítvány, így kizárná egymást a két feltétel.


Továbbá most meg 1-2 év múlva amúgy is bevezetik mindenhova a kötelező nyelvvizsgát, annélkül nem lehet majd jelentkezni.



Végül pedig a kérdés fő címére válaszolva: Igen, ér valamit a nyelvi érettségi. Konkrétan azt, hogy annélkül nincs érettségi bizonyítványod, vagyis jelentkezni sem tudsz tovább.

2018. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!