Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás 11. osztályban....

Iskolaváltás 11. osztályban. Mik a tapasztalataitok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 11.-es vagyok egy budapesti gimnáziumban. Egy ideje eldöntöttem, hogy orvosi egyetemre fogok jelentkezni. Felvettem a kémia és biosz faktot, amikből jövőre kell emelt szintű érettségit tennem. A gond az, hogy 2 tantárgyat emellett szintén emelt szinten tanulunk, rengeteg házi feladattal, olvasmánnyal, annak ellenére, hogy az osztályból senki sem emeltezik ezekből a tantárgyakból. Ezzel rendszeresen elmegy az időm, ahelyett, hogy a fakultációs tárgyaimra fordítanám a legtöbb figyelmet. Gondoltam arra is, hogy a pontduplázást célzom meg, de az kockázatosabbnak tűnik. (Ha más tapasztalatotok van erről, szívesen meghallgatom.)

11-12.-es diákok, és akik nemrég érettségizek, járt/jár valaki hasonló cipőben? Tudnátok ajánlani gimnáziumokat, ahol a középszintű tárgyakat nem viszik túlzásba és jut idő az számotokra legfontosabb tárgyakra?



2021. febr. 23. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!

Attól, hogy más tantárgyat is kell tanulnod még nem olyan rossz a helyzeted. Javaslom, hogy a biosz és a kémia alapján dönts. Ha jó a tanár és az oktatás akkor maradj és többi tantárgyból csak a kettesre törekedj.

2021. febr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Más tantárgyak tanulásával nincsen bajom, csak nem látom értelmét annak, hogy pl. a magyart közép helyett emelt szinten tanuljuk (nem humán osztályban).
2021. febr. 23. 07:58
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Én nem javaslom az iskolaváltást, nagyon sokmindenre át kéne szoknod, lehet nem is egy helyen tartanál velük az anyagban. Nem baj szerintem, hogy több tárgyat tanulsz emelt szinten, jelentkezz belőlük középre és így erős közepeid lesznek, ha a tanulmányi pontjaid jók, akkor nem lesz szükséged feltétlen 90% körül megírnod mindkét emelted. Biosz kémiára tanulj rendesen, ha kell a felzárkóztatás járj magántanárhoz. Én egyszerre 5 tárgyat tanultam emelt szinten, megterhelőbb, de jobbnak láttam, mint az iskolaváltást.Ha tudod add le a suliban a faktot, (nálam nem lehetett) de van ahol engedik.
2021. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Örülök neki, hogy el tudod dönteni mit és milyen szinten tanítanak. Ha egy tanár követel az még nem jelenti azt, hogy emelt szinten tanítja az anyagot.
2021. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!