Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik szak a legideálisabb számomra?

Figyelt kérdés

Már 5. évemet végzem az egyetemen, de szinte biztos vagyok benne, hogy szeretnék pár év múlva másoddiplomát szerezni, több okból.

Bölcsész szakon végeztem, de később lehet, hogy szívesen tanulnék, vagy akár kutatnék mást is vagy dolgoznék más munkakörben.


Az alábbi szakokon gondolkodtam:

- biológia alapszak molekuláris biológia mesterszakkal

- számítógépes és kognitív idegtudomány mesterszak

- pszichológia (alapszak, illetve mivel az elvileg nem ér semmit, ezért mesterszak is kellene)


Írnék mindegyikről, hogy miért lenne jó vagy rossz.

számítógépes és kognitív idegtudomány mesterszak:

- 2 éves szóval elég rövid, ez előny

- nem tudom, hogy felvennének-e az előzetes tanulmányaim alapján, bölcsész diplomám van, de nem pszichológia (nem is biosz, matek, informatika)

- tudtommal csak nappalin van és Budapesten, én pedig nem ott lakok

- nem kell újraérettségizni


Biosz szak:

- ha mesterszakot is szeretnék, akkor 5 évig kell tanulnom, az hosszú idő

- van levelezőn, de pont nem ott, ahol én lakok, szóval vagy nappali a saját városomban és akkor nem kell szállás meg utazni VAGY levelező valahol máshol

- gondolom biosz emelt érettségi kell hozzá, az nekem nincs, szóval el kellene mennem érettségizni belőle

- mesterszakot mindenképp akarnék csinálni, ha ezt választanám, mert sokkal inkább arra koncentrál, ami engem valóban érdekel


Pszichológia:

- előny, hogy van levelezőn ott is, ahol lakok, szóval nem kellene elutazni sehova ha nem akarok nappalit

- ha alapszakot és mesterszakot is szeretnék végezni, az is kb. 5 év, szintén sok idő, ha még továbbképzést is, akkor még több idő

- két idegen nyelvből tettem anno emeltet, de ha jól értelmeztem a neten írtakat, akkor kellene egy másik emelt is, egy másik tárgyból (biosz vagy magyar vagy történelem)


Ha szeretnék egy másoddiplomát valamikor, ti melyiket ajánlanátok a három közül, ha csak ezek érdekelnek?

Vagy igazából egyiket sem?



2021. febr. 23. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is pályaelhagyó vagyok, szóval tudom ez mit jelent. Én megcsináltam az orvosit +PhD-t, aztán váltottam és matematikus lettem, most vagyok PhD hallgató. Neked is azt tanácsolom, hogy vidd el, ha lehetséges doktoriig, amit választasz, mert minél specifikusabb a tudásod, annál kelendőbb leszel.


Nekem ezek közül a számítógépes és kognitív idegtudomány mesterszak a legszimpatikusabb és szerintem a legkelendőbb is. Viszont szerintem ide a te alapdiplomáddal nem fognak felvenni, én azt gondolnám ide természettudományos diploma kell, esetleg pszichológiát elfogadják, de lehet azzal elég nehéz lenne elvégezni. Ennek utána kell járnod.


Utána a biológiát javaslom, bár sokak szerint sok a munkanélküli, én rengeteg biológust ismerek, mivel TTK-n végeztem, és mindegyikük jól keres, egyikük se munkanélküli. Igaz külföldön végeztem, de ez mellékes. Szerintem jó biológus nincs munkanélkül, igaz ott is jó elvinni doktoriig.


Pszichológus is jól hangzik, de ott se szabad megállni a doktoriig, viszont van több negatívuma is. 1. Szinte minden országban sztárszak, így egekben a ponthatár. 2. Nagyon ország specifikus, hiába az alap dolgok ugyanazok, itt a kommunikáció és egyéb finomságok, amiket külön tanultok majd a betegekkel, nagyon el fognak térni, én úgy hallottam nem is nagyon szeretik elfogadni a külföldi diplomákat e téren, így ha véletlen külföldre költöznél ezzel tuti nehéz dolgod lenne. Lehet elfogadnák a diplomád, ezt nem mondom 100%, hogy nem, de hogy utána nehéz dolgod lenne az biztos. Ráadásul ugye ide lenne a legnehezebb bejutnod. 3. Rengeteg lenne a konkurencia. Biológus is van pár, na de pszichológusokkal Dunát lehet rekeszteni.


Összegezve: Szerintem a biológia szakra tudnál a legkönnyebben bejutni és ha előlről kezded, akkor valószínűleg az lesz a legértékesebb is, ezek közül. Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2021. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!